27 грудня — день ангела Стефана: прикмети та заборони на сьогодні

27 грудня — важливий день у православному календарі, адже ми відзначаємо пам'ять святого апостола Стефана, первомученика і архідиякона.
Сніг. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert 

Його життя стало прикладом великої віри, мудрості і жертовності. Стефан був одним із перших дияконів, обраних апостолами для служіння в Єрусалимській Церкві. Він не тільки допомагав бідним і розподіляв милостиню, але й активно проповідував Євангеліє, закликаючи людей навертатися до Христа.

Однак його проповідь викликала гнів релігійних лідерів, які не могли спростувати його слова, тому звинуватили святого Стефана в богохульстві. Його заарештували і привели на суд, де він виголосив промову, що вразила всіх присутніх. Він довів, що Ісус Христос є виконанням всіх пророцтв Старого Завіту, а його переслідувачі й лідери народу завжди відкидали Божу волю. 

За ці слова святого Стефана засудили до смерті, і він став першим мучеником християнської церкви. Перед смертю він побачив відкрите небо і Ісуса Христа, який стояв праворуч Бога, і промовив: “Господи Ісусе, прийми дух мій!”. Його слова, звернені до Бога, звучали як прощення: “Господи, не залічи їм цього гріха!”. І так Стефан помер, ставши символом великої віри та готовності до жертви заради Христа.

У цей день ми згадуємо святого Стефана не тільки як мученика, але й як покровителя худоби, зокрема коней. Це особливо важливо для тих, хто займається тваринництвом, адже здавна існувала традиція в цей день особливо турбуватися про своїх тварин. 

Існувала навіть повір’я, що святий Стефан піклується про коней і пастухів, тому 27 грудня їх намагалися доглядати якнайкраще: розчісували гриву, міняли підкови, годували смачними частуваннями. 

Вважалося, що таке ставлення до тварин допомагає запобігти хворобам та нещастям. Звісно, цей день також насичений народними прикметами: якщо погода змінюється, то такою вона буде до кінця зими, а якщо хмари пливуть проти вітру — готуйтеся до снігопаду.

Проте є і деякі заборони. Наприклад, не слід ходити в брудному чи зношеному одязі, оскільки це може призвести до нещасть, а також не варто кричати на домашніх тварин, бо це може нашкодити їхньому здоров’ю. Всі ці правила і традиції підкреслюють важливість цього дня не лише для віруючих, а й для тих, хто дбає про благополуччя своїх тварин.

Нагадаємо, раніше ми писали про традиції, заборони та прикмети 26 грудня.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *