День ангела Артема: прикмети та традиції 4 січня

Нічне небо 4 січня приховує таємниці природи та обіцяє магічну силу для кожного, хто вірить у мрії.
Нічне небо. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert 

4 січня в церковному календарі згадують Собор 70 апостолів, яких Христос обрав після дванадцятьох найближчих учнів. Ці апостоли були послані на проповіді та здійснювали зцілення, поширюючи християнство серед різних народів. Їхній внесок у становлення перших християнських громад залишився невід’ємною частиною історії віри.

Серед найвідоміших імен — Лазар Чотиридневний, апостол Лука та Варнава. У цей день віряни вшановують їхню пам’ять, моляться про допомогу в життєвих випробуваннях і згадують їхні подвиги. У народі 4 січня вважається важливим днем для духовного очищення та спокою. 

Здавна існувало переконання, що краще не ділитися планами та уникати змін, зокрема на роботі. Вірили, що це може призвести до непередбачуваних наслідків. Особливо застерігали від спроб підглядати чи підслуховувати, щоб не накликати біди. Цього дня варто залишатися у гармонії із собою та природою, уникаючи зайвих конфліктів.

Особливу увагу звертали на погодні прикмети. Якщо нічне небо було зоряним, це вказувало на сильний мороз. Безхмарний день обіцяв довготривалі холоди, а червоний світанок попереджав про вітряну погоду. Цікавою вважалася прикмета з лисицею. Якщо у лісі лунало її завивання, чекали на негоду. Люди також загадували бажання, дивлячись на нічне небо, зокрема на сузір’я Великої Ведмедиці, яке символізувало здійснення мрій.

Іменини святкують Артем, Денис, Микола, Олександр, Павло, Семен, Степан та інші. Для народжених у цей день талісманом є родоніт, що здавна вважався символом зрілого кохання. Його енергетика підходить чутливим людям, додаючи їм внутрішньої гармонії та впевненості в житті.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 3 січня не лише день пам’яті пророка Малахії, а й можливість дотриматися народних традицій.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *