Свято Водохреща: духовність, традиції, звичаї та прикмети 6 січня

Водохреще є символом віри, духовного оновлення та збереження народних традицій, які передаються з покоління в покоління.
Лід. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert 

6 січня християни східного обряду відзначають Водохреще, яке завершує різдвяні святкування. Це свято нагадує про хрещення Ісуса Христа в річці Йордан, коли святитель Іван Хреститель засвідчив таїнство Святої Трійці. У цей день віряни відвідують богослужіння, під час яких освячують воду. Ця вода має особливу силу, її використовують для захисту оселі, лікування недуг і збереження душевного спокою. Вірять, що освячена вода не псується протягом року і зберігає свої цілющі властивості.

Особливе місце серед традицій займає купання в ополонці, яка символізує очищення від гріхів і зміцнення духу. У багатьох населених пунктах вирізають хрест на льоду та освячують воду, після чого люди занурюються в крижану ополонку. Така традиція вимагає не лише віри, а й мужності, тому багато хто готується до неї заздалегідь. Проте навіть без занурення кожен може відчути атмосферу свята через молитву та використання освяченої води вдома.

З Водохрещем пов’язано чимало заборон, яких дотримуються для збереження духовної чистоти. Цього дня не прийнято прати одяг, полоскати білизну чи займатися важкою домашньою роботою. Святковий стіл накривають лише у чистому вбранні, адже це свято духовної чистоти. Заборонено сваритися, використовувати грубі слова чи ображати когось, адже такі дії суперечать атмосфері свята.

Народні прикмети допомагали нашим предкам передбачити майбутнє. Якщо дерева вкриті густим інеєм, це обіцяє багатий урожай. Сонячна погода вказує на тривалу зиму, а повний місяць на небі віщує весняні повені. Для тих, хто народився цього дня, покровителем вважають бірюзу, камінь спокою та мудрості. Вірять, що бірюза допомагає людині знайти гармонію, зміцнює інтуїцію та приносить душевний спокій.

Нагадаємо, раніше ми писали про історію та народні традиції 5 січня.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *