В ISW повідомили про окупацію 70% Торецька та назвали найнебезпечніший сценарій для Костянтинівки

У вашингтонському Інституті вивчення війни повідомили про захоплення росіянами 70% Торецька та назвали найнебезпечніший сценарій для Костянтинівки.
Місто Торецьк Донецької області. Фото – AFP / ANATOLII STEPANOV

В аналітичному матеріалі ISW зазначається, що станом на вівторок, 7 січня, загарбники зайняли щонайменше 71% території міста Торецьк, що підтверджують кадри з геолокацією, інформує видання «Kreschatic».

Американські експерти нагадали, що окупаційна армія Путіна активізувала наступ на цьому напрямку торік у червні. Ймовірно, росіяни прагнули зменшити український виступ у районі Торецька та позбавити ЗСУ можливості наносити удари по тилу загарбників у напрямку міст Покровськ та Часів Яр.

Аналітики вважають, що «друга армія світу» змінює тактику наступу на Торецьк, щоб кількісно здолати Сили оборони України заради тактичних досягнень у межах населеного пункту. Раніше ЗС РФ кидали в атаку групу приблизно із 5 солдатів, а зараз – до 20 бійців.

В Інституті вивчення війни допускають, що далі ЗС РФ хочуть рухатися на захід від Торецька до Костянтинівки. Наразі «пояс» Костянтинівка — Дружківка — Краматорськ — Слов’янськ є кістяком оборони країни на Донеччині.

У ISW не виключають, що росіяни можуть спробувати зрівняти лінію фронту на захід та південний захід від Костянтинівки, посиливши наступ на південь від Часового Яру та на північний захід від Торецька.

Таким чином вони спробують замкнути «кишеню» у цьому районі та ускладнити здатність ЗСУ контратакувати у ближньому тилу ворога на південний схід від Часового Яру. Також такий успіх допоможе загарбникам розгорнути додаткову артилерію в радіусі Костянтинівки та задіяти у місті FPV-дрони.

Раніше у DeepState показали, як армія Путіна просунулася на Торецькому та Курахівському напрямках.

Share This Article
Україна в об'єктивному світлі: ми показуємо справжню картину
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *