День ангела Григорія: історія, традиції та прикмети 10 січня 

Цього дня святитель Григорій Ниський нагадує нам про важливість духовного життя, боротьбу за правду та силу чистих думок у подоланні зла.
Зимова природа. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert 

10 січня християни вшановують святителя Григорія Ниського, видатного богослова та філософа, який був єпископом міста Ниса у Каппадокії. Молодший брат Василія Великого та Петра Севастійського, він отримав ґрунтовну освіту і став відомим наставником у красномовстві. У 372 році Григорій був висвячений на єпископа, а після смерті Василія у 379 році продовжив активну боротьбу з єресями, зокрема аріанством. Його значуща роль у роботі Другого Вселенського собору 381 року закріпила його місце серед провідних богословів того часу.

Святитель Григорій залишив по собі багату спадщину, зокрема він був одним із перших християнських мислителів, які засудили рабство, назвавши його гріховним явищем. Його глибокі роздуми та праці стали основою для багатьох аспектів християнської етики. Цього дня церква нагадує про важливість духовного життя та боротьби зі злом, яке може проявлятися через несправедливість чи зловмисні думки.

За народними віруваннями, 10 січня особливо важливо уникати недобрих думок і висловлювань. Забобони застерігали від гадань, а також радили не скаржитися на здоров’я без вагомих причин. Серед прикмет дня: якщо на стіжках сіна зранку з’явився іній, це могло означати дощове літо. Південний вітер обіцяв часті грози в червні, а ясна погода вказувала на спекотне літо.

Наші предки вірили, що перший, хто засне цього дня, може першим померти. Тому у багатьох родинах намагалися не лягати спати раніше за інших. Водночас цей день був сприятливим для народження дітей із сильним характером. Серед імен, які вшановують цього дня: Григорій, Анатолій, Павло, Макар та Петро.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 9 січня в церковному календарі — день пам’яті святого мученика Поліевкта.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version