Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert
Він народився приблизно у 251 році в єгипетському містечку Кома. Антоній походив із заможної християнської родини, але після смерті батьків роздав усе своє майно бідним і обрав самітницьке життя в пустелі. Саме завдяки йому християнське чернецтво набуло форми відлюдництва. Він багато років провів на самоті, зокрема понад 20 років на горі біля Нілу, протистоячи численним спокусам.
У церковній іконографії Антоній Великий часто зображується з посохом у вигляді тау-хреста із дзвіночком, який, за повір’ями, відлякує нечисту силу. Поруч із ним часто малюють свиню, що символізує перемогу над тілесними спокусами. Життя святого надихнуло багатьох митців на створення шедеврів у живописі й літературі. Його духовний шлях став прикладом для багатьох поколінь ченців і віруючих, які прагнули духовного вдосконалення.
У цей день існують певні заборони. Не рекомендується займатися рукоділлям, шиттям або в’язанням. Також краще уникати роботи з гострими предметами та відмовитися від важкої фізичної праці. Предки вірили, що ці дії можуть призвести до неприємностей або забрати життєву енергію. Натомість люди освячували сіно, яке потім давали худобі, щоб уберегти її від хвороб до кінця зими.
Народні прикмети 17 січня підказували погоду на найближчі місяці. Якщо вночі було хмарно, чекали багатий урожай зернових. Гучне щебетання синиць зранку віщувало похолодання, а тепла погода обіцяла майбутні морози. Якщо ж сонце з’являлося після обіду, очікували ранню весну. У цей день іменини святкують Антон, Віктор, Георгій, Іван, Павло й Антоніна. Народжені цього дня мають оберегом тигрове око, камінь, що захищає від злих духів і допомагає віднайти справжні бажання.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 16 січня в церковному календарі відзначається день поклоніння чесним оковам святого апостола Петра.