Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert
З юних років він мав дар зцілення хворих і виганяння злих духів. Одного разу Трифон врятував від демонічних страждань доньку римського імператора Гордіана III. За це його щедро нагородили, але він роздав усе бідним. Під час переслідувань християн за правління імператора Декія його схопили і змусили зректися віри, але він відмовився. У 250 році мученик прийняв мученицьку смерть через обезголовлення в місті Нікея.
Святого Трифона шанують як покровителя землеробів і садівників. Наші предки вірили, що він оберігає посіви від шкідників, сприяє доброму врожаю та захищає домашніх тварин від хвороб. У цей день люди молилися святому за здоров’я худоби, гарний урожай і благополуччя родини. Дівчата зверталися до нього з проханнями про щасливий шлюб, вірячи, що молитва допоможе знайти гідного нареченого.
З днем пам’яті святого Трифона пов’язано багато народних прикмет. Якщо в другій половині дня падає сніг, то навесні часто йтимуть дощі. Морозна погода свідчить про затяжну і холодну весну. Велика кількість зірок на нічному небі – ознака ранньої весни, а хмарний день без опадів обіцяє теплу погоду найближчим часом. Щоб залучити добробут, наші предки в цей день уникали гострих предметів, не залишалися на самоті і намагалися не говорити поганих слів.
Діти, які народилися 1 лютого, мають сильний характер і потужну інтуїцію. Вважається, що їм приносить удачу лунний камінь, який називають талісманом любові. Іменини в цей день відзначають Василь, Петро, Семен, Тимофій і Микола. Святого Трифона особливо шанують у сільськогосподарських громадах, адже його заступництво допомагає землеробам і всім, хто займається природними ремеслами.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 31 січня відзначається День ангела Микити, а також існує безліч народних прикмет і традицій.