Демограф пояснив, чому у Польщі зростає рівень негативного ставлення до українських біженців

Заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя НАНУ Олександр Гладун пояснив, чому поляки «розлюбили» українців.
Українці та поляки. Фото – novoeizdanie.com

На сьогодні, згідно з результатами опитування United Surveys, проведеним для Wirtualna Polish, кожен третій поляк негативно ставиться до українських біженців. Гладун в інтерв’ю ТСН.ua припускає, що жителі Польщі «розлюбили» громадян нашої країни з кількох причин, пише видання «Kreschatic».

За його словами, по-перше, у поляків може бути втома від великої кількості українців – у 2022-2023 роках в їхній країні був понад 1 мільйон біженців. Не виключено, що у місцевого населення на психологічному рівні виникло занепокоєння через перевищення всіх можливих пропорцій у зв’язку зі збільшенням кількості людей іншої національності.

По-друге, на думку експерта, можливо хтось з жителів Польщі мав негативний досвід у спілкуванні з українцями і ці поодинокі випадки тиражувалися у ЗМІ або розповсюджувалися у соцмережах. Таким чином створилося враження, що всі українці дуже погані.

По-третє, демограф вважає, що «нелюбов» поляків до громадян нашої країни може бути пов’язана з представниками влади, які намагаються використовувати біженців у боротьбі з опонентами. Наприклад, опозиція критикує керівництво країни нібито за те, що воно витрачає багато грошей на українців, які «створюють проблеми».

Гладун зазначає, що боротися з цією тенденцією можна, додаючи у соцопитуваннях питання, звідки поляки отримують інформацію про громадян сусідньої країни – це власний досвід, чи навіяна думка ЗМІ, чи результат політичних дискусій.

Нагадаємо, соцопитування у США показало, який відсоток американців вважає диктатором свого президента Дональда Трампа, а не українського лідера Володимира Зеленського.

Share This Article
Україна в об'єктивному світлі: ми показуємо справжню картину
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version