Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert
25 лютого в Україні вшановують пам’ять святителя Тарасія Константинопольського. Він отримав чудову освіту та займав високу посаду при дворі імператора, перш ніж стати патріархом Константинопольським у 784 році. Його служіння тривало 22 роки, протягом яких він відігравав важливу роль у житті церкви. Святителя шанують як у православній, так і в католицькій традиціях, адже він сприяв зміцненню віри та відновленню іконопочитання. Його ім’я стало символом мудрості, відданості та духовної сили.
Цей день також припадає на Масляний тиждень, який триває з 24 лютого по 2 березня. У цей період українці традиційно відзначають Сиропустну неділю, коли проводяться ярмарки, народні гуляння та частування варениками з сиром, млинцями та іншими смаколиками. Масляна символізує проводи зими та зустріч весни, тож люди намагаються наповнити ці дні радістю, спілкуванням і теплом. Святкові обряди спрямовані на те, щоб увійти в піст у гармонії та з легким серцем.
25 лютого також святкують іменини всі, хто носить ім’я Тарас. Це давнє українське ім’я означає «неспокійний» або «той, хто долає перешкоди». Воно асоціюється з силою духу, незалежністю та рішучістю. Вважається, що цього дня варто привітати всіх знайомих Тарасів, адже добре слово та побажання щастя принесуть удачу і тому, хто вітає, і тому, хто приймає вітання.
У народі вірили, що 25 лютого можна визначити, якою буде весна. Якщо день ясний і сонячний, то скоро потеплішає, а якщо хмарно чи йде сніг – холоди ще протримаються. Заборонялося сваритися, лаятися чи займатися важкою працею. Вважалося, що непорозуміння, які виникнуть цього дня, можуть затягнутися надовго. Також не варто було позичати гроші, бо це могло призвести до фінансових труднощів. Люди вірили, що гарний настрій та смачне частування цього дня принесуть добробут і спокій на весь рік.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на 24 лютого існує кілька категоричних заборон.