27 лютого: День ангела Петра – народні прикмети та заборони

27 лютого вшановують святого Прокопія Декаполіта, а народні прикмети цього дня підказують, якою буде весна та літо, тому люди уважно спостерігали за природою та слідували давнім традиціям гостинності.
Пейзаж. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert 

Цього дня вшановують пам’ять святого Прокопія Декаполіта, який був монахом у Візантії та відзначався своїм подвижництвом. Він дотримувався суворого посту, багато молився та захищав іконошанування, коли це було під забороною. За свою віру він зазнав переслідувань і довгий час провів у в’язниці разом з іншими однодумцями. Після звільнення продовжував монаше життя, залишаючись прикладом стійкості у вірі. Помер він у глибокій старості, залишивши після себе добру пам’ять серед християн.

Наші предки вірили, що 27 лютого слід проявляти гостинність. Вважалося, що не можна відмовляти гостям у теплі та частуванні. Якщо хтось просить про допомогу, не можна проходити повз, інакше весь рік може минути в невдачах. Також існував звичай тримати двері відкритими, щоб у дім увійшла весна разом із теплом. Водночас уникали далеких подорожей, адже вважали, що дорога цього дня може бути небезпечною.

З погодних прикмет цього дня визначали, якою буде весна та літо. Якщо надворі тепло і тане сніг – літо буде спекотним. Якщо граки вже повернулися до своїх гнізд – весна буде ранньою. У селах особливу увагу звертали на вербу. Якщо вона починала розпускатися, чекали на щедрий урожай. А якщо з’являлися перші підсніжники, готувалися до польових робіт.

Цього дня відзначають іменини власники таких імен, як Макар, Михаїл, Петро, Степан та Яків. Народженим у цей день приписували сильну інтуїцію та врівноважений характер. Каменем-оберегом для них вважався смарагд. Він символізував мудрість, оберігав від хвороб і сприяв духовному зростанню. Вірили, що той, хто носить цей камінь, зможе уникнути багатьох негараздів у житті.

Нагадаємо, раніше ми писали про традиції, прикмети та заборони 26 лютого.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version