Що покриває і не покриває автоцивілка та які головні особливості поліса

Власний автомобіль передбачає обов’язкове оформлення договору страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту (ОСЦПВ), відомого як «автоцивілка». Водій також має стежити за його актуальністю.

Керування автомобілем без чинного поліса «автоцивілки» є порушенням закону та може призвести до значних фінансових витрат у разі ДТП.

Існує два види обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності:

  1. Внутрішній поліс ОСЦПВ, що діє виключно на території України.
  2. Міжнародний поліс «Зелена картка», необхідний для виїзду за кордон та чинний у країнах, зазначених у договорі.

ОСЦПВ забезпечує фінансовий захист потерпілих у ДТП. Страховий поліс покриває витрати на ремонт пошкодженого транспорту, лікування постраждалих водіїв і пасажирів, а також інші витрати, пов’язані із заподіяною шкодою.

Чи можна не оформлювати автоцивілку

Деякі водії можуть бути звільнені від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ), яке зазвичай необхідне для фінансового захисту у разі ДТП. В Україні такий поліс є обов’язковим для всіх кермувальників, і його відсутність може призвести до штрафу.

Втім, закон передбачає винятки. Відповідно до пункту 13.1 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», зі знижкою 50% поліс ОСЦПВ можуть оформлювати:

  • учасники бойових дій;
  • постраждалі учасники Революції Гідності;
  • учасники війни;
  • особи з інвалідністю II групи;
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до I або II категорії.

Пенсіонери, а також особи з інвалідністю I групи теж мають 50-відсоткову знижку (за дотримання умов, прописаних в ст. 13 Закону про ОСЦПВ)

Якщо така особа спричинила ДТП, відшкодування постраждалим здійснює Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ).

Підписати договір ОСЦПВ можна у страховій компанії VUSO. Це відома фірма, яка виплатила безліч компенсацій під час настання страхових випадків. Автострахування у страховій компанії ВУСО відбувається швидко та без жодних складнощів. Тут працюють досвідчені спеціалісти, які допоможуть розібратися у всіх тонкощах поліса.

Що покриває і не покриває автоцивілка

Така ОСЦПВ https://vuso.ua/landing-page/autocivilka-b2c не покриває витрати на компенсацію шкоди винуватцю аварії, його транспортному засобу, а також майну, що знаходилося в цьому авто.

Не варто розраховувати на відшкодування, якщо пошкодження автомобіля сталися через обставини, не передбачені договором страхування. Зокрема, поліс не покриває збитки у разі викрадення авто, пошкодження внаслідок злому або природних чи техногенних катастроф.

Важливо пам’ятати: керування транспортним засобом у нетверезому стані або без водійського посвідчення є порушенням закону. У разі ДТП у такій ситуації водій нестиме фінансову відповідальність самостійно. Хоча страхова компанія відшкодує збитки постраждалій стороні, вона має право вимагати компенсації витрат з винуватця аварії.

автоцивілка

Також підставами для відмови у виплаті можуть стати проведення ремонту авто до огляду страховиком або несвоєчасне подання заяви на відшкодування.

Окремо слід враховувати, що дія ОСЦПВ обмежується територією України. Для виїзду за кордон необхідно оформити міжнародний страховий сертифікат «Зелена картка».

Share This Article
Наша інформація - це ключ до розуміння подій
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *