Як інформує «Kreschatic» із посиланням на сторінку ГУ Державної податкової служби (ДПС) у Запорізькій області, ФОПам, які сплачують єдиний податок у межах 1-3 групи, забороняється продавати вживані автомобілі.
Правові підстави застосування спрощеної системи оподаткування, ведення обліку та подання звітності, а також порядок сплати єдиного податку визначаються главою 1 розділу 14 «Податкового кодексу України» (ПКУ).
У пункті 291.5 статті 291 ПКУ міститься перелік умов, за яких суб’єкти господарської діяльності не мають права застосовувати спрощену систему оподаткування. Зокрема, згідно з підпунктом 3 підпункту 291.5.1 цієї статті, ФОПи, які входять до 1-3 групи єдиного податку, позбавлені права займатися виробництвом, ввезенням, вивезенням або реалізацією підакцизної продукції. Виняток становлять:
- роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів в упаковці до 20 літрів;
- реалізація пива, сидру, перрі (без додавання спирту) та столових вин.
Згідно з пунктом 215.1 статті 215 ПКУ, до підакцизних товарів віднесено, у тому числі:
- легкові автомобілі;
- кузови, причепи та напівпричепи до них;
- мотоцикли;
- автотранспортні засоби для перевезення 10 і більше осіб;
- автомобілі, призначені для перевезення вантажів.
Відповідно до підпункту 14.1.145 пункту 14.1 статті 14 ПКУ, під підакцизними товарами розуміються продукти, на які встановлено ставки акцизного податку, визначені за кодами УКТ ЗЕД.
На підставі вищевказаних норм, фізособи-підприємці, які перебувають на 1-3 групі єдиного податку, не мають права на здійснення роздрібної торгівлі вживаними транспортними засобами, такими як легкові авто, причепи, мотоцикли та інші, які включено до переліку підакцизної продукції.
Раніше ми писали про те, які переваги дає оформлення «зеленої карти» для фізособи в Україні.