Мобілізація в Україні: чи скасовані штрафи ТЦК за неоновлення даних

Дані про штрафи за непоновлення інформації у військових обліках залишаються актуальними, і порушники, навіть через рік, можуть бути притягнуті до відповідальності.
ТЦК. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на ТСН

В Україні після 17 липня 2025 року деякі адвокати заявляли, що ТЦК не зможуть штрафувати за неоновлення даних військовозобов’язаними. Проте ця інформація була спростована представниками ВСУ.

Юристи зазначають, що після зазначеної дати закінчується термін для накладення штрафів за відсутність оновленої інформації у реєстрах. Вони пояснюють, що рік після останньої можливості для штрафів пройшов, а тому, на їхню думку, неможливо накладати фінансові санкції. Проте з’ясувалося, що це лише частково відповідає дійсності.

Чому штрафи залишаються чинними

Важливе зауваження, яке зробив адвокат Роман Симутин, стосується статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У статті чітко зазначено, що якщо інформацію про особу можна знайти в інших державних реєстрах, то на неї не можна накладати відповідальність за відсутність даних у військовому обліку. Це уточнення суди вже неодноразово враховували при скасуванні штрафів.

Однак, за словами адвокатів, існує певна дискусійність щодо можливості застосування штрафів після того, як рік після 16 липня 2024 року минув. Водночас, юрист Роман Симутин наголошує, що порушення цього правила може призвести до інших наслідків — навіть до оголошення розшуку, що ставить під загрозу подальші дії ТЦК.

Відповідь від ЗСУ: штрафи залишаються

Представники Сухопутних військ ЗСУ в офіційній заяві для ТСН.ua спростували заяви адвокатів щодо скасування штрафів. Вони наголошують, що штрафи за порушення військового обліку залишаються в силі. Також було зазначено, що якщо військовозобов’язаний добровільно з’явиться до ТЦК, то він має можливість сплатити штраф на половину менше – 8500 гривень.

Спікер Сухопутних військ Віталій Саранцев попередив, що поширення неперевіреної інформації про скасування штрафів може призвести до неуважності з боку військовозобов’язаних, що у свою чергу може викликати нові хвилі штрафів.

Загалом, ВСУ підкреслюють, що особи, які не виконують вимоги законодавства, можуть зіткнутися з серйозними наслідками, такими як адміністративні штрафи або навіть оголошення розшуку.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Верховна Рада розглядає законопроект щодо тимчасового бронювання чоловіків в розшуку ТЦК.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *