Як інформує «Kreschatic» з посиланням на сторінку ГУ Державної податкової служби України (ДПС) в Івано-Франківській області, існують правила оподаткування вищеописаної одноразової страхової виплати.
Договір довгострокового страхування життя — це угода строком щонайменше на 5 років, що передбачає виплату застрахованій особі в разі дожиття до закінчення строку, настання певної події або досягнення встановленого віку. При цьому протягом перших 5 років дії договору не допускається часткових виплат, за винятком ситуацій, пов’язаних зі смертю, хворобою або інвалідністю 1-2 групи, а також інвалідністю у неповнолітніх.
Згідно з чинним законодавством, вигодонабувачем за таким договором не може виступати роботодавець-платник податку. У разі настання страхового випадку або завершення строку дії договору, податковим агентом визнається страхова компанія-резидент, яка здійснює виплату.
Згідно з «Податковим кодексом України», оподаткуванню підлягає не вся сума, а тільки частина. Зокрема, з 60 відсотків одноразової страхової виплати утримується податок за ставкою 18 відсотків (ПДФО) та 5-відсотковий військовий збір. Ця частина включається до загального оподатковуваного доходу місяця або року.
Таким чином, попри те, що вся виплата враховується під час розрахунку доходу, оподаткуванню підлягає лише встановлена частка — 60 відсотків. З решти коштів податок не стягується, що дає змогу частково знизити фіскальне навантаження на застраховану особу.
Раніше ми писали про те, хто має платити 18 відсотків податку на доходи за кордоном, оренду та деякі подарунки.