Війна в Ізраїлі: нова фаза наземної операції, причини зриву перемир`я, в Газі зник будь-який зв`язок

Представник ООН попередив, що в Газі назріває «ще більш пекельний сценарій», за яким гуманітарна допомога просто припиниться
Солдати ЦАХАЛу діють у секторі Газа 5 грудня 2023 р. Фото - Israel Defense Forces

«Умов, необхідних для доставки допомоги жителям Гази, не існує», — сказала Лінн Гастінгс, гуманітарний координатор ООН на палестинських територіях.

Як повідомляє «Kreschatic», збройні сили Ізраїлю розширили наземну операцію вглиб південної частини Гази. Десятки ізраїльських танків, бронетранспортерів і бульдозерів увійшли в Сектор Газа поблизу Хан-Юніса. Ізраїльські військові віддали нові накази палестинцям у приблизно 20 районах центральної Гази рухатися далі на південь, опублікувавши карти в Інтернеті.

Ізраїльська армія спростувала повідомлення Всесвітній організації охорони здоров’я про необхідність спустошити склад допомоги на півдні Гази протягом 24 годин до того, як наземні операції в цьому районі приведуть його в непридатність. Орган міністерства оборони Ізраїлю, відповідальний за цивільні справи Палестини, COGAT, заявив на X: «Правда в тому, що ми не просили вас евакуювати склади, і ми також чітко (і письмово) повідомили про це відповідним представникам ООН». Голова ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус написав на X у понеділок: «Сьогодні ВООЗ отримала повідомлення від Армії оборони Ізраїлю про те, що ми повинні вилучити наші запаси з нашого медичного складу в південній частині Гази протягом 24 годин, оскільки наземні операції виключать його з використання… Ми звертаємося Ізраїлю відкликати наказ і вжити всіх можливих заходів для захисту цивільних осіб та цивільної інфраструктури, включаючи лікарні та гуманітарні об’єкти», – написав він.

Білий дім заявив, що ХАМАС порушив угоду про звільнення більшої кількості заручників, і його відмова зробити це стала причиною зриву тижневого перемир’я з Ізраїлем у п’ятницю. На брифінгу в Білому домі в понеділок вдень радник США з національної безпеки Джейк Салліван сказав, що «саме ця відмова ХАМАС спричинила припинення угоди щодо заручників, а отже, припинення паузи у військових діях». Він каже, що «занадто рано» судити про те, чи Ізраїль надав достатньо сповіщень або зробив достатньо, щоб повідомити палестинським цивільним особам, де буде безпечно, коли він просувається на південь Гази, але сказав, що США попередили, що ізраїльські цивільні особи повинні бути захищені.

Представник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що ХАМАС продовжує тримати в заручниках ізраїльських жінок, оскільки не хоче, щоб вони розкривали те, що вони пережили в полоні. Згідно з даними ізраїльської поліції, які стверджують, що у них є докази понад 1500 інцидентів, під час нападів 7 жовтня бойовики ХАМАС вчинили масові «звірства та сексуальне насильство» за ґендерною ознакою. «Той факт, що [ХАМАС] продовжує тримати в заручниках жінок, той факт, що вони продовжують тримати в заручниках дітей… і причина, чому ця пауза розірвалася, полягає в тому, що вони не хочуть, щоб ці жінки могли говорити про те, що сталося з ними під час час перебування під вартою», – сказав Міллер на брифінгу.

Телекомунікаційна компанія PalTel заявила, що Газа зіткнулася з відсутністю зв’язку, оскільки всі телекомунікаційні послуги (стаціонарні, стільникові та Інтернет) у місті Газа та на півночі Сектора Газа втрачені через відключення основних елементів мережі.

Читайте також: Війна в Ізраїлі: розширення наземної операції, ліквідація командира ХАМАС, удар США по іракським бойовикам

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *