Як повідомляє «Kreschatic» з посиланням на Bloomberg, китайський лідер сказав, що «міцна стійкість» їхньої співпраці була продемонстрована тим, що минулого місяця двостороння торгівля досягла своєї річної мети в 200 мільярдів доларів, повідомляє державне центральне телебачення Китаю.
Збереження та розвиток китайсько-російських відносин є стратегічним вибором, зробленим обома сторонами на основі фундаментальних інтересів двох народів
– сказав Сі під час зустрічі в середу в Пекіні.
Те, що Китай продовжує підтримувати Росію після вторгнення Путіна в Україну, стало предметом суперечок із США та європейськими країнами. Західні уряди тиснули на Сі, щоб той не підтримував Москву у військових діях.
Ця кампанія мало зробила для стримування дипломатичних зв`язків. Цього тижня Мішустін здійснює свій другий візит до Китаю у 2023 році, тоді як Сі зустрічався з Путіним і в Москві, і в Пекіні цього року.
Торгівля між двома країнами різко зросла після того, як Захід запровадив санкції проти Росії через її війну. Китайські експортери автомобілів, наприклад, користуються тим, що іноземні фірми залишають російський ринок, і в той же час Китай купує більше енергоносіїв та товарів у свого північного сусіда.
Мішустін заявив у вівторок у Пекіні, що дві країни майже повністю припинили використання долара для оплати таких операцій. За даними державного ЗМІ ТАСС, понад 90% торгівлі відбувається в юанях або рублях.
Юань набирає популярності як бажана валюта для розрахунків за торгівлю товарами серед партнерів Китаю. Згідно з оцінками Bloomberg Economics, частка торговельних розрахунків у юанях підскочила з 15% наприкінці 2021 року до 27% станом на вересень 2023 року, причому Росія, ймовірно, є найбільшим вкладником.
Сі також сказав Мішустіну, що економіка Китаю є стійкою, має потужний потенціал, а її довгострокові позитивні фундаментальні показники залишаються незмінними. Мішустін зазначив, що Росія задоволена зростанням зв’язків і готова до розширення співпраці, повідомляє CCTV.
Також під час зустрічі Мішустіна з прем’єр-міністром Китаю Лі Цяном у вівторок обидві країни домовилися розширювати сільськогосподарську співпрацю та спільно захищати енергетичну безпеку.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Байден і Сі відмовились брати участь у віртуальному саміті G-20, де виступив Путін