Реєстрація через мобільний додаток і дозвіл від МЗС: в Саудівській Аравії відкривається перший алкогольний магазин

Саудівська Аравія готується відкрити свій перший алкогольний магазин у столиці Ер-Ріяді, який буде обслуговувати виключно дипломатів-немусульман
Саудівська Аравія готується відкрити перший алкогольний магазин для дипломатів. Фото - Reuters

Як повідомляє «Kreschatic», клієнти повинні будуть зареєструватися через мобільний додаток, отримати код дозволу від міністерства закордонних справ і дотримуватися місячних квот при своїх покупках, йдеться в документі, з яким ознайомилося Reuters.

Цей крок є важливою віхою в зусиллях королівства під керівництвом наслідного принца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана відкрити ультраконсервативну мусульманську країну для туризму та бізнесу, оскільки вживання алкоголю заборонено ісламом.

Це також частина більш широких планів, відомих як «Vision 2030», щодо побудови пост-нафтової економіки.

Новий магазин розташований у дипломатичному кварталі Ер-Ріяда, районі, де проживають посольства та дипломати, і буде “суворо обмежений” для інших, йдеться в документі.

Незрозуміло, чи матимуть доступ до магазину інші немусульманські емігранти. Мільйони експатріантів живуть у Саудівській Аравії, але більшість із них – мусульманські робітники з Азії та Єгипту.

Джерело, знайоме з планами, повідомило Reuters, що магазин планується відкрити в найближчі тижні.

Саудівська Аравія
Транспортні засоби, що їдуть вулицею в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія. Фото – Reuters

У Саудівській Аравії діють суворі закони проти вживання алкоголю, за якими порушники можуть каратися сотнями ударів батогом, депортацією, штрафами або тюремним ув’язненням, а експатріантам також загрожує депортація. У рамках реформ побиття батогом було здебільшого замінено тюремним ув’язненням.

Алкоголь був доступний тільки через дипломатичну пошту або на чорному ринку.

Уряд у середу підтвердив повідомлення в підконтрольних державі ЗМІ про те, що він вводить нові обмеження на імпорт алкоголю в дипломатичних відправленнях.

Його Центр міжнародного спілкування (CIC) заявив, що нові правила були введені для протидії незаконній торгівлі алкогольними товарами та продуктами, отриманими дипломатичними представництвами.

Саудівська Аравія, яка була відносно закритою протягом десятиліть, останніми роками пом’якшила суворі соціальні кодекси, такі як сегрегація чоловіків і жінок у громадських місцях і вимога до того, щоб жінки носили чорні мантії, що закривають все, або абая.

Зміцнення влади принца Мохаммеда супроводжувалося змінами, які включали відкриття країни для нерелігійного туризму, концертів і дозвіл жінкам керувати автомобілем, а також придушення інакомислення та політичних суперників.

«Vision 2030» також передбачає розвиток місцевої промисловості та логістичних центрів і має на меті створити сотні тисяч робочих місць для громадян Саудівської Аравії.

Також раніше ми писали про те, що столична влада пояснила, для чого купує дорогі алкогольні напої

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *