Як повідомляє «Kreschatic», про це пише оглядач The New York Times Томас Фрідман. План, як пише Фрідман, «передбачатиме певну форму визнання Сполученими Штатами демілітаризованої Палестинської держави на Західному березі річки Йордан і в Секторі Газа, яка виникне лише після того, як палестинці розроблять набір визначених, надійних інституцій і можливостей безпеки, щоб держава була життєздатною і ніколи не могла загрожувати Ізраїлю».
Те, що називається новою «доктриною Байдена», також включатиме зміцнення зв’язків із Саудівською Аравією разом із нормалізацією зв’язків між Ер-Ріядом та Єрусалимом і збереження жорсткої військової позиції проти Ірану та його маргіналів.
Масовий напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня «змушує адміністрацію Байдена фундаментально переосмислити Близький Схід», — пише Фрідман.
«Якщо адміністрація зможе звести це разом – величезне якщо – доктрина Байдена може стати найбільшою стратегічною реорганізацією в регіоні з часів Кемп-Девідської угоди 1979 року», — стверджує він.
Австралія зволікає з обробкою запитів, пов’язаних з військовим експортом до Ізраїлю, побоюючись, що схвалення або відхилення таких пропозицій спричинить негативну реакцію, повідомляє австралійська ABC News.
Хоча країна рідко експортує зброю до Ізраїлю і не експортує зброю протягом принаймні п’яти років, було зроблено кілька запитів на військові технології австралійського виробництва.
«Схоже, все відбувається навмисно «повільно», все, що стосується Ізраїлю, поки війна в Газі триває», — цитує ABC слова неназваного інсайдера австралійської оборонної промисловості. «Ніхто в уряді не хоче, щоб його бачили як схвалювача чи противника ізраїльських військових продажів».
У звіті йдеться, що міністр закордонних справ Пенні Вонг частково відповідальна за затримки.
Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху посилює публічну риторику щодо своїх червоних ліній потенційної угоди щодо звільнення заручників з метою змусити ХАМАС припинити переговори, що дозволить Ізраїлю продовжити війну, поклавши провину за провал переговорів на терористичне угрупування, цитує Haaretz неназваного офіційного представника, який брав участь у переговорах.
Останніми днями Нетаньяху повторював – під сильним тиском своїх ультраправих політичних союзників – що жодна угода щодо заручників не призведе до кінця війни, виходу військ ЦАХАЛ із Гази чи звільнення тисяч палестинських ув’язнених.
ХАМАС в свою чергу наполягає на тому, щоб будь-яка угода поклала край війні, а не обговорювалася під критикою. Haaretz каже, що зміна риторики Нетаньяху здивувала деяких офіційних осіб, які беруть участь у переговорах.
Читайте також: Війна в Ізраїлі: конкретної угоди про перемир`я не досягнуто, військові готуються до бойових дій біля кордону з Ліваном