Як повідомляє «Kreschatic», за словами двох співрозмовників видання, у відставку може піти 72-річний міністр енергетики Микола Шульгінов, а його посаду обійме Борис Ковальчук, син друга Путіна (і акціонера банку «Росія») Юрія Ковальчука. Як очікується, Борис Ковальчук залишить посаду голови енергохолдингу “Інтер РАО” цього тижня. В той же час жодних ознак того, що існує чи готується наступник Путіна немає.
Ще одним претендентом на нову посаду три джерела Bloomberg називають міністра сільського господарства Дмитра Патрушева, сина секретаря Ради безпеки Миколи Патрушева. Можливим варіантом для нього стане посада заступника прем’єр-міністра. Bloomberg називає підвищення винагородою для Патрушева з урахуванням того, що зростання сільськогосподарської промисловості стало одним із найбільших успіхів Росії за останні роки.
Також більш «значну роль», за словами одного зі співрозмовників видання, може отримати віце-прем’єр з розвитку Далекого Сходу Юрій Трутнєв, проте яку посаду йому запропонують, джерело не уточнило.
Зважаючи на те, що Путін у своєму посланні Федеральним зборам виклав плани реформування податкової системи, свою посаду, швидше за все, збереже голова уряду Михайло Мішустін, кажуть джерела Bloomberg. Однак, за словами одного зі співрозмовників видання, є шанс, що його замінить нинішній заступник глави адміністрації президента Сергій Кирієнко.
Серед тих, хто також, швидше за все, збереже свою посаду, джерела Bloomberg називають міністра фінансів Антона Силуанова. Щодо заміни віце-прем’єра Олександра Новака, а також 74-річного міністра закордонних справ Сергія Лаврова та 68-річного міністра оборони Сергія Шойгу інформації у співрозмовників видання немає. Малоймовірними джерела також вважають відставку голови ЦБ Ельвіри Набіулліної, яка, за даними Bloomberg, хотіла залишити свою посаду після початку війни в Україні, але Путін їй відмовив.
Bloomberg зазначає, що така масштабна перестановка в уряді пройде вперше з 2020 року, коли замість Дмитра Медведєва на посаду голови уряду було призначено Михайла Мішустіна. І хоча Кремль ще не затвердив остаточного списку імен та призначень, Путін розраховує оновити свою команду на початку свого нового шестирічного терміну. Водночас жодних ознак того, що вже є наступник Путіна, чи сам російський президент готує будь-кого як свого потенційного наступника, немає, пише Bloomberg.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що західні аналітики підрахували вартість передвиборчих гасел Путіна