Винна Росія, але покарати не можна: в Чехії завершили справу про вибухи на складах боєприпасів у 2014 році

Поліція Чехії завершила розслідування вибухів на складах боєприпасів у селі Врбетиця, які за версією слідства наприкінці 2014 року влаштували агенти російського ГРУ
Поліція Чехії завершила розслідування про вибухи на складах у Врбетиці у 2014 році. Фото - twitter.com/PolicieCZ

Про це йдеться у спільній заяві чеської поліції та Національного центру боротьби з організованою злочинністю (NCOZ), повідомляє «Kreschatic».

NCOZ встановив, що російська військова розвідка була причетна до організації вибухів та загибелі чеських громадян, включаючи той факт, що це була не єдина подібна акція, а частина реалізації програми довгострокової підривної діяльності російської військової розвідки на території Європейського союзу та України.

– йдеться у заяві відомств.

За версією слідства, до вибухів на військових складах причетні співробітники ГРУ з «підрозділу 29155, призначеного для проведення диверсійних операцій за кордоном». Їхні імена у заяві не повідомляються. Раніше Чехія звинувачувала в причетності до вибухів у Врбетиці ймовірних співробітників ГРУ Росії Олександра Мішкіна та Анатолія Чепігу.

Чехія
Олександр Мішкін та Анатолій Чепіга. Фото – twitter.com/PolicieCZ

Відомства вважають, що мотивом ГРУ було «перешкодити постачанню зброї та боєприпасів до регіонів, де проводила свої операції російська армія». Як повідомлялося, зброю, що зберігалася на складах у Врбетиці, повинні були відправити в Україну.

При цьому чеським правоохоронним органам довелося призупинити подальший розгляд справи, оскільки переслідування відповідальних за вибухи у Врбетиці, які перебувають у Росії, неможливе.

У заяві зазначається, що для продовження розслідування поліції Чехії не вистачає «деякої інформації», зокрема даних про пересування співробітників ГРУ територією Чехії.

Можна тільки припускати, які завдання виконували окремі співробітники ГРУ, які перебували в Чехії та сусідніх країнах, або скільки інших агентів російських збройних сил та їхніх посібників брали участь у нападі.

– йдеться у прес-релізі чеської поліції.

Чехія
Наслідки вибуху у Врбетиці 16 жовтня 2014 року. Фото – twitter.com/PolicieCZ

Крім того, продовження розслідування ускладнене відмовою Росії співпрацювати з чеським слідством та видати підозрюваних. Влада РФ, як стверджується в заяві поліції Чехії, не стала виконувати вимоги про міжнародну правову допомогу, пояснивши відмову тим, що «обробка чеського запиту може завдати шкоди суверенітету, громадському порядку та інтересам РФ».

Також раніше ми писали про те, що влада Чехії заявила про “тисячі спроб” кібератак Росії на європейські залізниці

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Коментувати