Як повідомляє «Kreschatic», Китай відправить свій найбільший військово-морський навчальний корабель Qijiguang разом з гігантським бойовим кораблем-амфібією Jinggangshan до двох країн для навчання з місцевими курсантами військово-морських сил для посилення взаємної довіри між їхніми флотами, йдеться в заяві міністерства оборони Китаю в четвер.
Доковий десантний корабель Jinggangshan здатний перевозити гелікоптери, бронетехніку, човни та десантні катери, а також майже 1000 військовослужбовців. Qijiguang менший, але є технологічно найдосконалішим навчальним військовим судном Китаю.
Китай не повідомив, де будуть базуватися кораблі під час перебування в Камбоджі та Східному Тиморі. Але візит китайських кораблів може ще більше посилити занепокоєння США щодо присутності китайських військових кораблів на камбоджійській військово-морській базі Реам, нещодавнє розширення якої було підтримано Китаєм.
Рішення Камбоджі дозволити Китаю розробляти Реам, розташований на ключовому водному шляху на узбережжі Сіамської затоки в камбоджійській провінції Сіануквіль, засмутило Вашингтон, який стурбований тим, що це дасть Пекіну новий форпост поблизу спірного Південно-Китайського моря, більшість з якого Китай вважає своїм.
До того, як у червні 2022 року розпочалася модернізація, фінансована Китаєм, Реам був місцем спільних військово-морських тренувань і навчань між Сполученими Штатами та Камбоджею. У жовтні 2020 року Камбоджа знесла об’єкт, побудований США.
Ще два китайських військових кораблі, ймовірно, корвети або фрегати, стоять у Реамі з грудня. Міністерство оборони Камбоджі наполягало, що їхня присутність не є постійним розгортанням китайських військових у країні.
Китай зміцнює свою «залізну» дружбу з країною Південно-Східної Азії на тлі обміну державними та військовими лідерами високого рівня з минулого року.
У березні міністр оборони Китаю Дон Цзюнь зустрівся із заступником головнокомандувача Королівськими збройними силами Камбоджі та командувачем Королівської камбоджійської армії Мао Софаном у Пекіні, обидва пообіцяли подальшу військову співпрацю.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Китай вдався до військових провокацій проти Тайваню напередодні американсько-китайських переговорів