Стали відомі результати візиту Сі Цзіньпіна до Угорщини

Голова КНР Сі Цзіньпін пообіцяв збільшити інвестиції в залізничний транспорт та енергетику в Угорщині, що буде служити Китаю воротами до Європейського Союзу, оскільки він заручився підтримкою прем’єр-міністра Віктора Орбана
Сі обіцяє розвивати залізничне та енергетичне сполучення по всій Угорщині. Фото - Bloomberg

Як повідомляє «Kreschatic», Сі Цзіньпін у четвер у Будапешті після зупинок у Франції та Сербії пообіцяв побудувати інфраструктуру, яка допоможе розповсюджувати продукцію в ЄС з китайських заводів, запланованих до будівництва в Угорщині. Країна намагається залучити фінансування та новий стимул для своєї економіки на додаток до мільярдів доларів від китайських компаній, виділених протягом останніх років, переважно в індустрії електромобілів, пише Bloomberg.

Китайський лідер закликав Європу співпрацювати з ним, щоб подолати торговельну напруженість, яка загрожує зірвати глобальне економічне відновлення, маючи Угорщину як члена ЄС, з яким Пекіну вдалося створити міцні відносини.

Ми зміцнимо співпрацю в наших стратегіях розвитку, поглиблюючи зв’язки в торгівлі, фінансах і нашій економіці.

– сказав Сі на спільній прес-конференції з Орбаном.

Угорщина не ототожнює себе з риторикою так званих надлишкових потужностей або зменшення ризиків. Рішучість Угорщини поглибити співпрацю з Китаєм непохитна, і жодна сила не завадить їй.

– сказав Орбан під час переговорів із Сі Цзіньпіном.

орбан
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Фото – Reuters

Угорщина тримає курс на зміцнення економічних зв’язків з Китаєм під керівництвом Орбана. BYD, китайський гігант електромобілів, вибрав Угорщину як місце для свого першого європейського автомобільного заводу. Угорщина також є центром для виробників автомобільних акумуляторів, а китайська компанія Contemporary Amperex Technology зараз будує завод вартістю 7,3 мільярда євро в східному місті Дебрецен.

Зустрічі в Будапешті були спрямовані на розширення економічного впливу Китаю, так само як і в Сербії, південному сусіду Угорщини. За словами міністра закордонних справ Петера Сійярто, дорога модернізація застарілої залізничної мережі та будівництво сполучення між аеропортом Будапешта та центром столиці, яке довго відкладалося, були включені в угоди.

Ці коментарі збігаються зі зростанням напруженості між Пекіном і Брюсселем, коли західноєвропейські лідери звинувачують уряд Сі в наповненні їхніх ринків дешевим експортом, який загрожує робочим місцям. Підтримка Сі Цзіньпіном Росії, незважаючи на її війну в Україні, ще більше вивела з рівноваги відносини.

Інвестиції в Угорщину доповнять багатомільярдну модернізацію залізничних колій між Белградом і Будапештом, яка будується в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях», глобального інфраструктурного проекту Китаю. Угорщина — єдина країна ЄС, яка все ще бере участь у ініціативі.

Орбан часто конфліктував із США та ЄС щодо верховенства права, а також тісних зв’язків із Росією та Китаєм, і відкидав тиск Заходу щодо скорочення зв’язків із Пекіном або підтримки більш критичного підходу до торгівлі та прав людини. Особливо чутливою сферою є телекомунікації, де США стверджують, що китайська Huawei становить загрозу національній безпеці для країн, які використовують її обладнання.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Угорщина планує підписати щонайменше 16 угод з Китаєм під час візиту Сі Цзіньпіна

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Коментувати