Прокурор Міжнародного кримінального суду вимагає видати ордер на арешт Біньяміна Нетаньяху

Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) вимагає видачі ордерів на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, міністра оборони Ізраїлю Йоава Галанта та трьох лідерів руху ХАМАС Ях'ї Сінвара, Мухаммада Дейфа та Ісмаїла Ханії
Міжнародний кримінальний суд. Фото - minre.gov.ua

Як повідомляє «Kreschatic», у заяві прокурора МКС сказано, що Нетаньяху та Галант несуть кримінальну відповідальність за військові злочини та злочини проти людяності, скоєні в секторі Газа принаймні з 8 жовтня 2023 року.

За словами прокурора, керівники Ізраїлю відповідальні за голод, навмисне заподіяння сильних страждань, вбивства, атаки проти мирного населення, винищення, переслідування та «інші нелюдські дії».

Біньямін Нетаньяху
Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху виступає в залі засідань Кнесету в Єрусалимі. Фото – timesofisrael.com

У свою чергу, сказано в заяві прокурора МКС, слідство має підстави вважати, що троє лідерів ХАМАС несуть кримінальну відповідальність за військові злочини та злочини проти людяності, скоєні на території Ізраїлю та в секторі Газа з 7 жовтня 2023 року.

До звинувачень, висунутих проти лідерів ХАМАС, входять винищення, вбивства, захоплення заручників, сексуалізоване насильство, тортури, жорстоке поводження з полоненими. Усі троє лідерів ХАМАС, заявив прокурор, несуть відповідальність за вбивство сотень ізраїльських громадян внаслідок нападів, скоєних терористами угруповання 7 жовтня 2023 року.

Ях'я Сінвар
Ях’я Сінвар, керівник ХАМАС. Фото – timesofisrael.com

Запит прокурора мають розглянути судді МКС.

Ізраїль не визнає юрисдикції Міжнародного кримінального суду. У той час, як Палестина входить до складу учасників МКС (всього в ньому 124 країни, що підписали Римський статут).

Терористи ХАМАС напали на Ізраїль 7 жовтня 2023 року, вбивши 1200 осіб та взявши до заручників близько 250 осіб. Після нападу сили ЦАХАЛ розпочали військову операцію у Секторі Газа. На початку травня Ізраїль розпочав операцію в Рафаху на півдні Сектора Газа – останньому місті, не зайнятому ізраїльськими військовими під час операції.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Ердоган звинуватив Нетаньяху у геноциді та військових злочинах

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *