Про це повідомляє Agence France-Presse (AFP). Цього тижня Сі Цзіньпін приймає президента Єгипту Абделя Фаттаха ас-Сісі, президента Еміратів шейха Мохамеда бін Заїда Аль-Нахайяна та кількох інших арабських лідерів.
Будучи виробником нафти, Китай також довгий час імпортував сиру нафту з Близького Сходу, де він намагався розширити свій вплив в останні роки.
Як повідомляє «Kreschatic», Китай позиціонує себе як більш нейтрального учасника ізраїльсько-палестинського конфлікту, ніж США, виступаючи за рішення про створення двох держав, а також зберігаючи хороші зв’язки з Ізраїлем.
Звертаючись до делегатів, Сі в четвер висловив підтримку «широкої» мирної конференції для вирішення конфлікту Ізраїлю та ХАМАС, пише Guardian.
Близький Схід – це земля, наділена широкими перспективами розвитку, але на ній все ще вирує війна. Війна не повинна тривати нескінченно. Правосуддя не повинно бути відсутнім вічно.
– сказав Сі Цзіньпін.
Аналітики кажуть, що Китай прагне використати війну в Газі для зміцнення свого становища в регіоні, намагаючись покласти край цьому конфлікту, продемонструвавши бездіяльність США.
Пекін бачить конфлікт, що триває, як прекрасну можливість критикувати подвійні стандарти Заходу на міжнародній арені та закликати до альтернативного глобального порядку.
– сказала AFP Каміль Лонс, політичний співробітник Європейської ради з міжнародних відносин.
Говорячи про війну в Газі, це стосується ширшої аудиторії та обрамляє конфлікт навколо протистояння між Заходом і глобальним Півднем.
– додала вона.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в адміністрації Байдена заговорили про «червоні лінії» США для Ізраїлю