Міжнародний кримінальний суд може видати ордери на арешт Кисельова, Соловйова та Симоньян

Міжнародна федерація за права людини (FIDH) та її партнери направили звернення до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі, попросивши видати ордери на арешт шести російських пропагандистів
До Міжнародного кримінального суду подано скаргу на російських пропагандистів. Фото - zaborona.com

Про це повідомляється на сайті організації. Правозахисники вимагають від МКС видати ордери на арешт телеведучого Володимира Соловйова, головного редактора телеканалу RT Маргариту Сімоньян, голову медіагрупи «Росія сьогодні» Дмитра Кисельова, радіо- та телеведучого Сергія Мардана, а також заступника голови Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва.

Усі вони, на думку авторів заяви, сприяють військовим злочинам Росії, будучи причетними до кампанії з поширення ненависті до мирних жителів України. Правозахисники заявляють, що ці дії можна кваліфікувати як злочин проти людяності.

Як повідомляє «Kreschatic», у FIDH також вважають, що перший заступник голови адміністрації президента РФ Олексій Громов — людина, яка відповідає за державну пропаганду на російському телебаченні, — також несе відповідальність за переслідування українців за допомогою мови ненависті.

Фото – fidh.org

У рамках свого звернення правозахисники проаналізували понад дві тисячі відеозаписів із висловлюваннями російських пропагандистів, зробленими в період з 24 лютого 2022 року до 24 лютого 2024-го. Загалом FIDH та її партнери виявили понад 300 висловлювань, які вважали виявом мови ненависті щодо українців. Результати дослідження FIDH направлені до офісу прокурора МКС.

Щодня українці гинуть під російськими бомбами, українських цивільних осіб в окупації затримують і катують, українських дітей депортують до Росії, а все тому, що Росія хоче зробити їх частиною «руського миру».

– заявила віце-президент FIDH та голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

Ці грубі порушення прав людини були б неможливими без дегуманізуючої кампанії російських пропагандистів, які так само винні, як і ті, хто тисне на курок, вбиваючи українських громадян.

У березні 2023 року МКС у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та російського дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей із окупованих територій України до Росії.

Також раніше ми писали про те, що прокурор Міжнародного кримінального суду вимагає видати ордер на арешт Біньяміна Нетаньяху

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version