Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert
Попри тривалу критику на адресу технології, яка не вирішує фундаментальних причин конфліктів на Близькому Сході, здатність «Залізного купола» перехоплювати ракети, зокрема й потенційні загрози з боку Ірану, значно посилила оборонні можливості Ізраїлю.
Шлях до створення цієї системи був непростим. Ще у 1980-1990-х роках ізраїльське військове командування віддавало перевагу розвитку наступальних технологій, побоюючись, що фокус на обороні може знизити боєздатність армії. Однак під час війни в Перській затоці іракські ракети «Скад» показали, наскільки важливою є система захисту від таких загроз. Цей досвід кардинально змінив підхід Ізраїлю до питання національної оборони.
Розроблена за підтримки США, система «Залізний купол» неодноразово доводила свою ефективність у перехопленні ракет, запущених палестинськими угрупованнями. Успішні операції підтвердили її важливу роль у захисті цивільного населення та стратегічних об’єктів. Водночас деякі експерти висловлюють застереження щодо можливих ризиків надмірної залежності від оборонних систем, порівнюючи це з ілюзією безпеки, яку створювала французька лінія Мажино, обійдена німецькими військами у Другій світовій війні.
Попри це, з огляду на зростання напруги на північних кордонах, зокрема з Ліваном, Ізраїль продовжує вдосконалювати свою оборонну інфраструктуру, прагнучи гарантувати максимальний захист від зовнішніх загроз і посилюючи свій оборонний потенціал на майбутнє.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що ЗМІ з’ясували, чому Іран не передав РФ установки для запуску своїх балістичних ракет.