Керівник оборонного відомства в інтерв’ю польському виданню Rzeczpospolita заявив, що РФ, яка неодноразово погрожувала НАТО, може напасти на Швецію з метою контролю над Балтійським морем, інформує «Кreschatic».
За словами Йонсона, наразі ЗС РФ сконцентровані на війни проти України, однак Москва неодноразово демонструвала готовність до серйозних політичних і військових ризиків. Тому в Стокгольмі вважають, що агресивна країна становить загрозу для членів Альянсу.
Глава Міноборони повідомив, що, зважаючи на агресивні наміри росіян, Швеція збільшує витрати на оборону. Також Стокгольм розширює ВМФ, оскільки після початку повномасштабного вторгнення в Україну військове і комерційне значення Балтійського моря для Мокви зросло ще більше.
Міністр додав, що найкраща інвестиція в безпеку – допомога Україні, яка має стати переможцем у війні проти РФ. Чиновник додав, що країна стала європейським щитом» від подальших завоювань кремлівського диктатора.