Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Bloomberg
На конференції ООН з клімату в Баку, Азербайджан, представники майже 200 країн обговорюють нову угоду про фінансування для країн, що розвиваються. Очікувані цілі фінансування варіюються від 200 мільярдів до 1,3 трильйона доларів щороку, проте досягти згоди досі не вдалося.
Розрив між пропозиціями багатих країн і потребами країн, що розвиваються, залишається суттєвим. Розглядаються механізми, зокрема кредити, гранти та приватні інвестиції. Однак це викликає занепокоєння щодо можливого зростання боргового навантаження для найбідніших країн.
Нові фінансові інструменти, такі як глобальні ринки вуглецевих кредитів, можуть стати джерелом коштів. Проте багато країн вимагають чітких зобов’язань з боку розвинених держав, адже поточні ініціативи можуть залишитися лише на папері.
Окремо тривають дискусії щодо подальшого переходу від викопного палива до відновлюваних джерел енергії. Проте це питання викликає протистояння, зокрема серед найбільших економік, що побоюються впливу таких змін на свою енергетичну безпеку.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Шольц висловив невдоволення декларацією саміту «Великої двадцятки» щодо війни в Україні.