Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на IFLScience
Дослідники виявили, що у Homo sapiens дуже мало унікальних генів, які відрізняють нас від неандертальців і денисовців. Згідно з їхнім припущенням, усі ці групи можуть належати до одного виду. Аналіз геному показав, що близько 900 тисяч років тому в наших предків відбулися значні генетичні зміни, які могли вплинути на розподіл видів і відокремити людей від інших гомінідів.
Вчені вважають, що ключові зміни, такі як злиття хромосом і перерозподіл генетичних регіонів, стали основою для розвитку сучасної людини. Ці процеси відбулися ще до того, як Homo sapiens відокремилися від своїх спільних предків із неандертальцями та денисовцями приблизно 650 тисяч років тому. Це може свідчити про те, що всі вони були частиною одного виду, але з різними адаптаціями до середовища.
Особливу увагу дослідники приділили генам, що виникли в останні 650 тисяч років, після поділу спільних предків. Вони виявили лише 56 функціональних генів, з яких 24 пов’язані з мозковою діяльністю та формою черепа. Це підкреслює унікальність Homo sapiens, але також підтверджує тісний зв’язок із нашими еволюційними родичами.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, чому Новий рік настає 1 січня, а Різдво святкують 25 грудня.