Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на WCVB-TV
На одному з пляжів Багамських островів двоє братів-ентузіастів випадково натрапили на унікальну знахідку — скляну пляшку з посланням, датовану 1976 роком. Записка, що збереглася всередині, була написана 14-річним підлітком із США, який взяв участь у шкільному експерименті, пов’язаному з океанографією.
Подія набула розголосу після того, як брати вирішили поділитися своєю знахідкою в соціальних мережах та звернулися до ЗМІ. За словами дослідників, пляшка була старою скляною тарою з-під напою, і в ній виявили пожовтілий аркуш паперу з рукописним текстом. Ім’я автора вдалося розібрати — ним виявився школяр Пітер Томпсон із Массачусетсу.
Автор послання — школяр з Массачусетсу
Послання у пляшці було створене в рамках навчального проєкту. Учень середньої школи Пентакет у місті Західний Ньюбері відвідував заняття з океанографії, де йому запропонували долучитися до експерименту: написати повідомлення та відправити його в океан. Пляшку з посланням тоді передали береговій охороні, яка й викинула її у води Атлантики.
Зміст записки був коротким: хлопець повідомляв, хто він, де навчається, і просив повідомити, якщо хтось знайде пляшку. На той час подібні досліди були популярні серед американських учнів, що цікавилися природничими науками, адже дозволяли простежити за течіями та переміщенням предметів у світовому океані.
Як брати знайшли послання
Брати Баффінгтони, які вже кілька років досліджують пляжі та узбережжя в пошуках цікавих предметів, виявили пляшку випадково. Один з них почув шум в рації і виклик брата, який повідомив про знахідку. Пляшка лежала серед уламків дерева та водоростей, а її зовнішній вигляд свідчив про довготривале перебування у воді.
Після відкриття послання чоловіки одразу почали пошуки автора або його родичів. За деякий час їм вдалося вийти на зв’язок із самим Пітером Томпсоном, який нині мешкає в США. Він зізнався, що не пам’ятає деталей написання, але приємно здивований тим, що пляшка таки була знайдена.
Реакція автора через майже 50 років
Зв’язавшись із братами, Пітер поділився враженнями від події. Хоча він уже не пам’ятає самого процесу написання чи моменту передачі пляшки береговій охороні, він зазначив, що має теплі спогади про уроки океанографії. Вони надихнули його на подальше навчання та пізнання світу природи.
Такі випадки не тільки викликають емоційний відгук, але й ілюструють, як довго предмети можуть зберігатися в океанічному середовищі. Пляшка, яка понад 45 років дрейфувала водами, виявилася у хорошому стані, що дозволило точно встановити її походження та автора повідомлення.
Знахідка, що з’єднала покоління
Цей випадок став прикладом несподіваного зв’язку між минулим і теперішнім. Простий навчальний експеримент, виконаний підлітком майже пів століття тому, знайшов відгук у сучасному світі. Він об’єднав людей з різних країн та епох, ставши приводом для численних обговорень у соціальних мережах і ЗМІ.
Подібні знахідки трапляються вкрай рідко, але кожна з них має унікальну історію. Вона може бути як результатом свідомого експерименту, так і випадковим актом, що зберіг у собі частину людського життя. Пляшка з Багам — ще одне нагадування про силу часу і можливість несподіваних зустрічей.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як швидко позбутися підборідного жиру.