iOS 17.4 — з дозволом на альтернативні маркетплейси

Оновлення iOS 17.4, випущене 7 березня 2024 року, знаменує собою значну зміну для користувачів iPhone та iPad в ЄС. Ця нова версія операційної системи Apple дозволяє встановлювати альтернативні магазини додатків, окрім App Store.
Юрій Федоров 257 Коментувати

Це стало можливим завдяки Закону про цифрові ринки (DMA) ЄС, який прагне стимулювати конкуренцію на ринку цифрових технологій. DMA зобов’язує Apple та інших власників платформ дозволити завантаження та використання сторонніх програмних магазинів.

Додатково, Apple розширює можливості NFC-платежів на iPhone для сторонніх постачальників, а також відкриває двері для європейських користувачів, дозволяючи завантажувати альтернативні браузери, що не ґрунтуються на рушії WebKit, такі як Chrome та Firefox. Це досягається через новий екран вибору в iOS Safari, який пропонує встановити обраний браузер під час першого відкриття. Офіційні альтернативи ще не оголошено, проте Google та Mozilla вже проводять експерименти з новими браузерами для iOS, які пізніше можуть бути доступні для широкого користувача. Важливо зазначити, що система iOS 17.4 з дозволом на альтернативні маркетплейси не передустановлена на жодні телефони. Її необхідно оновити вручну. 

Вона сумісна з всіма новими айфонами, такими як iPhone 14, 14 Pro, 14 Pro Max, iPhone 13 та інші. Якщо ставити на більш старші моделі, то варто мати на увазі, що вживаний iPhone XR 128 може потянути дану систему, але більш старші моделі вже не потягнуть, оскільки в них відсутнє апаратне забезпечення.

iOS 17.4 працює на тих же моделях iPhone, що й iOS 17. Це всі iPhone, починаючи з iPhone X та iPhone SE 2-го покоління. Оновлення може стати доступним не одразу для всіх, але ви можете перевірити його наявність у Налаштуваннях > Загальні > Оновлення ПЗ.

Окрім iOS 17.4, Apple випустила iPadOS 17.4. Ця система має багато спільного з iOS 17.0, включаючи оновлення App Store, необхідні для відповідності вимогам ЄС. Невдовзі очікуються й інші оновлення: visionOS 1.1 (для Apple Vision Pro), macOS 14.4, watchOS 10.4 та HomePod 17.4.

 Додаткові поради:

  • Ви можете використовувати активний замість пасивного стану. Наприклад, замість “оновлення може бути перевірене” можна написати “ви можете перевірити оновлення”.
  • Ви можете використовувати короткі речення. Це робить текст більш чітким і легким для читання.
  • Ви можете використовувати прості слова. Це робить текст більш зрозумілим для ширшої аудиторії.
Share This Article
Наша інформація - це ключ до розуміння подій
Коментувати