Найкращі аеропорти світу 2024 року: оприлюднено новий рейтинг

Протягом останнього десятиліття сінгапурський міжнародний аеропорт Чангі та міжнародний аеропорт Хамад у Досі конкурували один з одним за звання найкращого у світі
Міжнародний аеропорт Хамад у Досі. Фото - CNN

Як повідомляє «Kreschatic», щороку британський сайт оглядів і рейтингів авіакомпаній і аеропортів Skytrax опитує мандрівників з усього світу, щоб скласти свій список найкращих аеропортів світу, і в 2024 році перше місце дісталося аеропорту Катару, який відомий своїми ультрасучасними технологіями, дизайном, простими в навігації терміналами та елітним шопінгом, пише CNN.

Аеропорт Сінгапура ставав найкращим у 2023 і 2020 роках, тоді як Доха отримувала цей статус у 2022 і 2021 роках.

Найкращі аеропорти світу
Сінгапурський міжнародний аеропорт Чангі. Фото – CNN

Цього року міжнародний аеропорт Хамад святкує свою визначну десяту річницю роботи, і ми справді пишаємося тим, що пасажири втретє визнали нас найкращим аеропортом у світі.

– заявив генеральний директор Qatar Airways Group Бадр Мохаммед Аль Меер.

Ми й надалі будемо дивувати та радувати пасажирів, створюючи незабутні та виняткові пасажирські подорожі в наступні роки.

Аеропорт Дохи є одним із небагатьох, які пропонують безкоштовні екскурсії містом для пасажирів із тривалими зупинками, що принесло йому високу оцінку від респондентів. Тут також розташований готель Oryx Airport, де відвідувачі можуть насолодитися спа-процедурами, кортом для сквошу та 82-футовим басейном.

аеропорт Доха
Басейн готелю Oryx. Фото – CNN

Рейтинг Skytrax був оприлюднений на церемонії нагородження World Airport Awards у Франкфурті, Німеччина, 17 квітня. Дані для списку були зібрані з серпня 2023 року по березень 2024 року від людей понад 100 національностей. Респондентів опитували на різні теми, від легкості проходження через контрольно-пропускні пункти до якості та різноманітності їжі та напоїв.

Дев’ять з 20 найкращих аеропортів знаходяться в Європі, включаючи Відень, Мадрид і Стамбул. Але найвище місце серед європейських аеропортів займає паризький Шарль де Голль, шостий в загальному рейтингу. Столиця Франції вклала значні кошти в оновлення інфраструктури перед Олімпійськими іграми в Парижі цього літа, і, схоже, ця робота окупилася.

Термінал 3 аеропорту Шарля де Голля був визнаний найкращим недорогим терміналом у світі, а паризький Орлі був визнаний найкращим регіональним аеропортом Європи.

Інші європейські аеропорти також отримали нагороди від Skytrax. Римський аеропорт Ф’юмічіно отримав нагороду за найкраще в світі забезпечення безпеки аеропорту, аеропорт Цюріха був визнаний найкращим у своєму класі в категорії 20-30 мільйонів пасажирів на рік, а аеропорт Гельсінкі-Вантаа посів найвище місце в рейтингу 10-20 мільйонів пасажирів на рік.

Сім із 20 найкращих аеропортів Skytrax знаходяться в Азії. Обидва хаби Токіо, Ханеда і Наріта, потрапили в десятку кращих, причому Ханеда на одне місце випереджає свого аеропорта-побратима, який займає четверте місце.

Новий аеропорт Чітосе в Саппоро отримав нагороду за найбільш вдосконалений аеропорт у світі, тоді як Міжнародний аеропорт Чубу Сентраір у Нагої був названий найкращим у своєму класі в категорії аеропортів з 5-10 мільйонами пасажирів на рік.

Міжнародний аеропорт Кансай, який обслуговує район Осаки, отримав нагороду за найкращу у світі доставку багажу в аеропорту.

аеропорт Доха
Міжнародний аеропорт Хамад у Досі. Фото – CNN

Загалом було оцінено 570 аеропортів у всьому світі.

Міжнародний аеропорт Ванкувера був визнаний найкращим аеропортом Північної Америки.

Аеропорт Мельбурна отримав найвищу нагороду в Австралійсько-Тихоокеанському регіоні.

Міжнародний аеропорт імені Індіри Ганді в Делі був визнаний найкращим аеропортом Індії.

Аеропорт Кейптауна отримав приз як найкращий аеропорт в Африці, а також визнання африканським аеропортом з найкращим обслуговуванням персоналу. Міжнародний аеропорт імені короля Шака у Дурбані став переможцем у категорії аеропортів із кількістю пасажирів менше п’яти мільйонів на рік.

Міжнародний аеропорт Ельдорадо, який обслуговує Боготу, Колумбія, був визнаний найкращим аеропортом Південної Америки, а аеропорт Панами Токумен отримав звання найкращого аеропорту Латинської Америки та Карибського басейну.

Загалом рейтинг найкращих аеропортів світу на 2024 рік виглядає так:

 1. Аеропорт Доха Хамад
 2. Сінгапурський аеропорт Чангі
 3. Сеульський аеропорт Інчхон
 4. Аеропорт Токіо Ханеда
 5. Аеропорт Токіо Наріта
 6. Паризький аеропорт Шарль де Голль
 7. Аеропорт Дубая
 8. Аеропорт Мюнхена
 9. Аеропорт Цюріха
 10. Аеропорт Стамбула
 11. Аеропорт Гонконгу
 12. Римський аеропорт Фьюмічіно
 13. Аеропорт Відня
 14. Гельсінкі-Вантаа
 15. Мадрид-Барахас
 16. Аеропорт Сентраір Нагоя
 17. Аеропорт Ванкувера
 18. Аеропорт Кансай
 19. Аеропорт Мельбурна
 20. Аеропорт Копенгагена

Також раніше ми писали про те, що Київ другий рік поспіль посів високе місце в рейтингу столиць світу з найчистішим повітрям

Share This Article
Спорт - це не просто гра, це наше життя. Дізнайтеся більше разом із нами
Коментувати