Японія успішно запустила нову важку ракету, зміцнивши свої позиції в космічній гонці

1 липня 2024 року Японська аерокосмічна дослідницька агенція (JAXA) успішно здійснила запуск нової флагманської ракети H3 з космодрому Танегасіма
Японська ракета H3 злітає зі стартового майданчика в космічному центрі Танегасіма 1 липня. Фото - Kyodo News

Цей запуск ознаменував значний прорив для Японії після невдалої спроби минулого року, коли друга ступінь ракети не запустилася, що призвело до самознищення ракети в польоті, пише Bloomberg.

Як повідомляє «Kreschatic», ракета H3, розроблена JAXA та її головним підрядником Mitsubishi Heavy Industries, призначена для заміни старішої моделі H-2A, яка знаходиться на службі понад два десятиліття. Нова ракета має більшу вантажопідйомність та є більш економічно вигідною, знижуючи вартість запуску приблизно до 5 мільярдів єн (близько 330 мільйонів доларів США).

Під час цього запуску H3 успішно досягла орбіти на висоті близько 670 кілометрів та випустила два мікросупутники, що є важливим кроком у напрямку забезпечення незалежного доступу Японії до космосу та підвищення її конкурентоспроможності на міжнародному ринку запусків супутників. Президент JAXA Хіросі Ямакава зазначив, що це досягнення є важливим кроком для Японії у досягненні своїх космічних цілей​​.

H3 має довжину 57 метрів та здатна нести вантажі до 6,5 тонн. Ця ракета має стратегічне значення для національної безпеки Японії, а також для розвитку комерційного космічного транспорту, що є ключовим напрямком для країни. Японія планує використовувати H3 для запуску близько 20 супутників і дослідницьких апаратів до 2030 року, що сприятиме розвитку різних галузей, включаючи зв’язок, метеорологію та землезнавство​​.

Цей успішний запуск підвищує престиж Японії в глобальній космічній гонці, підтверджуючи її здатність до інновацій та високотехнологічних досягнень у космічній сфері.

Також раніше ми писали про те, що російський супутник розпався в космосі, змусивши астронавтів МКС тікати в укриття

Share This Article
Спорт та технології - це не просто гра чи гаджети, це наше життя. Дізнайтеся більше разом із нами
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *