Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на LiveScience
Серед уламків ударного кратера Чиксулуб, що знаходиться на півострові Юкатан, дослідники виявили рідкісний елемент рутеній — ознаку того, що космічний агресор належав до так званих вуглецевих хондритів, що мешкають у зоні між орбітами Марса та Юпітера.
Ці дані не лише проливають нове світло на природу цього катаклізму, але й спростовують попередні теорії, що катастрофу спричинила комета, яка зруйнувалася після зіткнення з Сонцем.
Аналіз ізотопів рутенію, який проводили науковці, показав, що п’ять інших ударних шарів земної кори, які утворилися внаслідок падіння астероїдів у проміжку між 36 і 470 мільйонами років тому, мали інший склад, притаманний кремнієвим астероїдам із внутрішніх областей Сонячної системи.
Цікаво, що ще давніші шари земної кори, віком понад 3 мільярди років, мають схожий хімічний склад із кратером Чиксулуб, що натякає на те, що і вони походять із зовнішніх регіонів Сонячної системи.
Додатково науковці дослідили температуру кратера Чиксулуб безпосередньо після падіння астероїда. Виявилося, що температура каміння тоді сягала 330°C, однак виділення вуглекислого газу було значно меншим, ніж передбачалося раніше.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що розкрита таємниця загибелі імперії Тибету.