В Кенії впав шматок космічного сміття вагою 500 кг: деталі та наслідки

30 грудня в селі Мукуку, що в 90 км від Найробі, жителі знайшли величезний шматок космічного сміття, який впав на Землю.
Космос. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на IFLscience 

Його вага складає 500 кг, а діаметр – 2,5 метра. За попередніми даними, це частина ракети, яка не згоріла при вході в атмосферу. Ракетний фрагмент було знайдено місцевими жителями, і вже на наступний день, 31 грудня, на місце події приїхали представники Кенійського космічного агентства.

Вони підтвердили, що це саме космічне сміття, яке не згоріло під час входу в атмосферу. За словами агентства, такі частини звичайно розраховані на те, щоб або згоріти, або приземлитися в безлюдних районах, наприклад, в океанах. Падіння таких об’єктів на Землю стає дедалі частішим через зростання кількості космічних запусків, зокрема через регулярні пуски супутників компанією SpaceX для її проекту Starlink.

З кожним роком зростає кількість матеріалу на орбіті, що збільшує ймовірність того, що частини ракет чи інших об’єктів не згорять повністю і приземляться в населених районах. Раніше подібні випадки вже мали місце: в 2022 році частини ракети SpaceX потрапили на територію Австралії, а минулого року уламок ракети впав на ферму в Канаді.

Кенійське космічне агентство запевнило громадськість, що знайдений об’єкт не становить небезпеки для людей. Вони вже почали аналізувати частину ракети та вживають заходів відповідно до міжнародних космічних норм. Законодавство щодо космічних запусків і сміття поки що має багато прогалин.

Згідно з Конвенцією про міжнародну відповідальність за збитки, завдані космічними об’єктами, країна, що здійснила запуск, несе відповідальність за можливі пошкодження. Проте, питання компенсації в разі, якщо космічний об’єкт належить приватній компанії, ще не вирішене.

Кенія, яка підписала угоди про використання космосу в 1984 році, також активно розвиває власні космічні проекти. В країні було запущено перший супутник для спостереження за Землею, а також розглядають можливість відновлення запусків із власної території завдяки стратегічному розташуванню поблизу екватора.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що рік 2025 обіцяє стати роком революційних змін у сфері SEO.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *