Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на IFLscience
Самуель Батлер був британським письменником, художником, фотографом, композитором і вівчарем. Він народився у 1835 році і найбільше відомий як автор сатиричного роману Erewhon. Батлер вирізнявся глибокими філософськими поглядами та цікавився темами еволюції, релігії й суспільства. У своєму есе “Дарвін серед машин” він розмірковував про те, що розвиток технологій може привести до того, що механізми перевершать людей за складністю та можливостями.
Батлер вважав, що людство поступово стане залежним від машин, які з часом неможливо буде знищити через їхню перевагу. Він припускав, що машини можуть почати розвиватися за законами природного добору, поступово набуваючи самостійності.
Водночас Батлер не вважав, що машини знищать людство. Він порівнював можливий сценарій із тим, як люди приручили тварин. За його словами, люди можуть стати для машин тим, чим є собаки чи коні для людей — свого роду домашніми улюбленцями. Він вірив, що машини дбатимуть про людей, адже їхнє існування також буде залежати від людства. Батлер зазначав, що люди добре ставляться до тварин і забезпечують їх усім необхідним, тож подібна модель взаємодії можлива і з машинами.
Ці роздуми були висловлені ще до появи телефонів, автомобілів і радіо. Батлер писав свій твір через чотири роки після виходу книги Чарльза Дарвіна “Походження видів”. Його ідеї виглядають напрочуд сучасними на тлі сучасного бурхливого розвитку штучного інтелекту. Хоча невідомо, чи стане ШІ домінувати над людством, чи буде співіснувати з ним, погляди Батлера залишаються актуальними і сьогодні.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи може штучний інтелект замінити політиків.