З початку повномасштабної війни з України нелегально виїхали майже 20 тисяч чоловіків – BBC News

З лютого 2022 року по 31 серпня 2023 року 19740 осіб незаконно перетнули кордон України із сусідніми країнами
Ольга Лисенко 643 Коментувати
Багато загинуло, намагаючись втекти з України, перепливаючи річку Тиса. Фото - bbc.com

Про це повідомляє BBC News з посиланням на дані влади Румунії, Молдови, Польщі, Угорщини та Словаччини про нелегальне перетинання кордону, інформує «Kreschatic».

Більшість із порушників (14313 осіб) перейшли кордон пішки або переправилися уплав річками. Інші 6800 осіб використали підроблені документи, в яких, наприклад, йшлося про неіснуючі хвороби, які дають змогу уникнути призову до української армії.

Ще 21113 людей намагалися нелегально залишити Україну, але були спіймані місцевою владою, повідомили у Києві.

Представник президента України у Верховній Раді Федір Вениславський повідомив ВВС News, що уникнути мобілізації в армію намагаються від одного до п’яти відсотків українських чоловіків. “Вони точно не мають вирішального значення для оборони України”, – заявив він.

Після повномасштабного вторгнення військ РФ більшості українських чоловіків віком від 18 до 60 років заборонили залишати країну, виїхати з України вони можуть лише за наявності спеціального дозволу.

За даними Державної служби статистики України на 2022 рік, в Україні мешкали не менше 11 мільйонів чоловіків віком від 18 до 60 років.

З початку повномасштабної війни в Україні станом на серпень 2023 року з країни виїхали і не повернулися 2,4 мільйона українців, повідомив проект «Опендатабот» із посиланням на дані Держприкордонслужби. За оцінкою ООН, у всьому світі зареєстровано 6,2 мільйона біженців з України.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що поліція Києва затримала чоловіка, що організував незаконну схему допомоги ухилянтам

Share This Article
Україна в об'єктивному світлі: ми показуємо справжню картину
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *