Заяви Зеленського про ситуацію на фронті створюють розкол між його офісом та військовими – FT

Щоденні звернення президента України Володимира Зеленського, в яких він розповідає про успіхи української армії, створюють розкол між адміністрацією глави держави та військовим керівництвом країни на тлі ослаблення підтримки Заходу та відсутності досягнень на фронті
Зеленський після статті Залужного заявив, що не вважає ситуацію на фронті «патовою». Фото - Reuters

Про це пише Financial Times з посиланням на представників армії, колишніх співробітників офісу президента та експертів із комунікаційних стратегій, інформує «Kreschatic».

Співрозмовники FT нагадують, що послання Зеленського завжди звучать із посиланням “Ми рухаємося вперед”. Ця стратегія застосовується на всіх державних рівнях – від міністерств та місцевих адміністрацій до військового командування. Вона включає «сувору цензуру поганих новин, таких як кількість українських втрат або успішні російські удари», зазначає видання.

Військові стверджують, що розрив між офіційними заявами та ситуацією на фронті «більше не є виправданим» та «не мотивує» українців та західних партнерів країни.

Але, як стверджує FT, Зеленський бачить в оптимістичних посланнях єдиний спосіб заспокоїти партнерів України на Заході, які сумніваються, і зміцнити довіру українського бізнесу, який залишається важливим джерелом податкових надходжень.

Видання нагадує, що розбіжності між військовими та офісом президента стали «очевидними» у листопаді, коли головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв’ю The Economist заявив, що війна «зайшла в глухий кут». За словами одного з українських чиновників, відвертість головкому «здивувала» українців та деяких західних лідерів, які дзвонили до Києва і запитували, що це означає і чи справді переговори тепер вважають пріоритетом для України.

Радник та керівник відділу комунікацій колишнього міністра оборони України Олексія Резнікова Ірина Золотар вважає, що стратегія оптимізму спочатку спрацювала, допомагаючи українцям повірити в себе та свою здатність протистояти російському вторгненню. Але тепер, на її думку, це створило заплутану ситуацію, в якій «очікування завищені та не відповідають реальному стану справ».

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Німеччина і США будуть тиснути на Зеленського, щоб він пішов на переговори з Росією

Share This Article
Україна в об'єктивному світлі: ми показуємо справжню картину
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *