Енергетична система України далека від колапсу, незважаючи на тижні ударів Росії – Укренерго

Недавні російські атаки завдали значної шкоди українській енергосистемі, але повний колапс малоймовірний, заявив у понеділок голова національної енергетичної компанії України "Укренерго" Володимир Кудрицький
Дим і вогонь біля високовольтної лінії на місці російського ракетного удару під час атаки Росії на Україну, поблизу Харкова, Україна, 22 березня 2024 року. Фото - Reuters

Як повідомляє «Kreschatic», з 22 березня російські війська майже щодня атакують українські теплові та гідроелектростанції, а також магістральні мережі. Це призвело до того, що енергетична система України ослабла і викликало знеструмлення в багатьох регіонах країни.

Їх (росіян) мета — запровадити відключення світла в деяких великих українських містах, а наша мета — запобігти цьому.

– сказав Кудрицький в інтерв’ю Reuters.

Найбільша приватна енергетична компанія України ДТЕК заявила, що атаки пошкодили п’ять із шести електростанцій, які втратили 80% своєї потужності.

ДТЕК, який задовольняє приблизно чверть потреб країни, за понад два роки війни неодноразово страждав від російських ракет, безпілотників і артилерії по ТЕС та інших об’єктах.

Ракетні обстріли також суттєво пошкодили найбільшу українську ГЕС у Запоріжжі, а також Канівську та Дністровську станції.

Більшу частину електроенергії в Україні виробляють три атомні електростанції, але теплова та гідрогенерація є ключовими для збалансування системи під час піків споживання.

Найбільше зараз викликає занепокоєння стан виробництва електроенергії, тієї її частини, яка балансує систему – гідро- і теплової генерації. Масштаби збитків, про які йдеться в ДТЕК, очевидно, це глобальний (масштабний) рівень збитків.

– сказав Кудрицький.

Енергетична система
Володимир Кудрицький, генеральний директор “Укренерго”, розмовляє з Reuters, 1 квітня 2024 р. Фото – Reuters

Але він також сказав, що енергетична система країни не близька до краху.

Ми точно не за крок від колапсу. Колапс – це неконтрольована зупинка більшої частини або всієї енергосистеми. Цього не було і не буде, цей сценарій ми вважаємо малоймовірним.

– сказав він.

Кудрицький додав, що в Україні можуть виникнути «локалізовані проблеми» в окремих регіонах, наприклад, у Харкові або в Одесі.

Енергосистема Радянського Союзу, а згодом і України традиційно базувалася на величезних електростанціях, але такі об’єкти вкрай важко захистити від ракетних обстрілів.

Перш за все, нам потрібно подумати про нашу суміш генерацій і про те, як захистити наші генеруючі активи від (повітряних) ударів.

– сказав Кудрицький.

Це можливо лише за умови, що Україна побудує сотні малих електростанцій по всій країні.

Цей процес потрібно розпочати негайно.

– додав він.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що ​​в Укренерго розповіли про стан енергосистеми України після атаки росіян по об’єктах енергетики

Share This Article
Україна в об'єктивному світлі: ми показуємо справжню картину
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *