Але він додав: «Ми не повинні дозволити їм атакувати інші цілі в Росії, і, очевидно, цивільні потужності».
Як повідомляє «Kreschatic», Макрон зробив ці коментарі під час державного візиту до Німеччини, канцлер якої Олаф Шольц, схоже, також підтримав Україну в цьому питанні, заявивши, що погоджується з президентом Франції, якщо українці поважають умови постачальників зброї. Однак канцлер і досі відмовляється поставити Україні крилаті ракети Taurus, які здатні завдати потужних ударів по російських позиціях в Україні та вглиб Росії.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав виданню Economist, що члени альянсу повинні дозволити Україні завдати ударів вглиб Росії із західної зброї. Але у вівторок Білий дім виключив таку можливість для зброї, що постачається США. «На даний момент у нашій політиці немає жодних змін. Ми не заохочуємо і не дозволяємо використання зброї, що постачається США, для нанесення ударів усередині Росії», – заявив Джон Кірбі, речник Ради національної безпеки.
Володимир Путін попередив про «серйозні наслідки», якщо Росія буде вражена західною зброєю, повторюючи шаблон рутинних, але розпливчастих і нездійснених погроз на адресу союзників України. Кремль також зрадів з приводу незмінних розбіжностей на Заході – «ми бачимо, що немає консенсусу в цьому питанні», — сказав російській щоденній газеті «Известия» речник режиму Дмитро Пєсков.
Перші поставки 155-мм артилерійських снарядів за ініціативою Чехії мають надійти в Україну протягом кількох днів, заявив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала у вівторок, приймаючи прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та лідерів деяких союзників ЄС у Празі. Ініціатива наразі зібрала 1,6 мільярда євро, сказав Фіала.
Офіційні особи ЄС заявили, що угорський уряд Віктора Орбана, який вважається чи не єдиним прихильником Росії в союзі, заблокував надання Україні приблизно 6,5 мільярдів євро. «Сумно те, що у нас є гроші, у нас є потенціал, але ми все ще очікуємо на рішення щодо реалізації» рішень про допомогу Україні, сказав верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель. Держави-члени мають широке право вето, хоча ці повноваження можуть бути призупинені, якщо вважається, що член працює проти принципів та інтересів ЄС.
У вівторок Бельгія пообіцяла надати Україні допомогу в розмірі 1 мільярда євро, а також зобов’язалася передати 30 винищувачів F-16 протягом наступних чотирьох років.
Читайте також: Війна в Україні: головні новини станом на 825 день повномасштабного російського вторгнення