Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert
Теодор став основною фігурою в розвитку монашого життя та духовної культури Візантії. Теодор Студит відомий своєю боротьбою за дотримання строгих монаших правил і реформами, які змінили духовне життя того часу. Його канонізували в православній церкві, і цей день став важливим для віруючих.
У народних традиціях 11 листопада вважається забороненим сваритися, лихословити або вживати алкоголь. Ці дії могли накликати неприємності на весь рік, тому люди намагалися дотримуватись внутрішнього спокою і миролюбності. Також не слід було позичати гроші, оскільки це вважалося поганим знаком для майбутнього.
На цей день припадають й численні народні прикмети. Наприклад, якщо гуси виходять на лід, то можна чекати потепління до Різдва. Якщо погода тепла, але похмура, зима обіцяла бути такою ж теплою. Дощ чи мокрий сніг передвіщали потепління в грудні, а якщо було тепло і сонячно, то слід було очікувати на похолодання.
Цього дня українці традиційно готують борщ. Вірили, що якщо з’їсти цю страву в теплом вигляді, то зима буде м’якою. Також 11 листопада – день ангела для багатьох людей, серед яких є імена як Антон, Віктор, Євген, Максим, Степан і Яків. Людям, народженим цього дня, традиційно радять носити бурштин, вважаючи його потужним талісманом, який має лікувальні властивості.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 10 листопада в Україні відзначають день пам’яті апостолів Ераста, Олімпа і Родіона.