Собор Пресвятої Богородиці: традиції та прикмети 26 грудня

Собор Пресвятої Богородиці об'єднує віруючих у молитвах та підтримує зв’язок поколінь через збереження традицій і вікових прикмет.
Свічки. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert 

26 грудня християни відзначають Собор Пресвятої Богородиці. Це свято присвячене Матері Ісуса Христа, яка відіграє особливу роль у спасінні людства. У храмах проводяться урочисті богослужіння, де читаються уривки з Євангелія, які розповідають про народження Христа та значення Богородиці. У цей день віряни звертаються до неї з молитвами, просячи заступництва та благословення для своїх родин.

День супроводжується дотриманням певних заборон. Здавна вважалося, що сварки, лайка та злі слова можуть накликати нещастя. Заборонено також варити кисіль, бо це може принести біду в дім. Купівля мотузок також вважається поганою прикметою, що символізує можливі негаразди. Ці обмеження наголошують на важливості духовної чистоти та внутрішнього спокою під час святкових днів.

Народні прикмети 26 грудня допомагали передбачити погоду. Якщо сніг прилипав до рук, це означало, що наближається потепління. Північний вітер вказував на сильне похолодання, а зграї ворон, що кружляли над головою, передвіщали хуртовини. Люди також звертали увагу на спів птахів. Наприклад, якщо співав зяблик, це означало швидке потепління та відлигу.

Традиція колядування на Собор Пресвятої Богородиці також мала важливе значення. У давнину вважалося, що відмова впустити колядників до хати може позбавити родину щастя в новому році. Цей день нагадує про цінність збереження обрядів, віри у силу молитви та шанування духовних і народних традицій.

Нагадаємо, раніше ми писали про історію, традиції та народні прикмети сьогодні 25 грудня.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *