Як українці святкують 1 січня: традиції, прикмети та заборони сьогодні

Традиції та прикмети 1 січня в Україні допомагають розпочати новий рік із чистою душею, у гармонії з природою та близькими людьми.
Зима. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert 

1 січня знаменує початок нового року, який святкують у багатьох країнах світу. В Україні цей день сповнений традицій і вірувань. Люди вірять, що саме так, як вони проведуть перший день року, пройде і весь наступний рік. Тому заборонено сваритися, лаятися, згадувати образи чи брати гроші в борг. Цей день також збігається з Обрізанням Господнім і вшановуванням святого Василія Великого, що додає святу духовного змісту.

У церковному календарі це один із важливих днів. Обрізання Господнє є символом прийняття нових обітниць і зв’язку з Богом. Василій Великий, який також згадується цього дня, був визначною постаттю в історії християнства. Він присвятив своє життя служінню людям і боротьбі за православну віру. Його благодійна діяльність і невтомна праця над зміцненням церкви залишили значний слід в історії.

1 січня також має особливе значення для сімей. Це Всесвітній день сім’ї, який покликаний нагадати про важливість єдності, підтримки і турботи одне про одного. У цей день люди намагаються бути поруч із рідними, насолоджуватися спокоєм і дякувати за теплі стосунки. Ця дата також є Днем всесвітніх молитов за мир, коли мільйони вірян по всьому світу моляться за припинення воєн і встановлення гармонії.

Народні прикмети цього дня вказують на те, яким буде рік. Наприклад, сніжний ранок обіцяє снігопади до весни, а молодий місяць на небі свідчить про сильні повені навесні. Українці традиційно приділяють велику увагу таким прогнозам, вважаючи їх важливою частиною новорічного обряду.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 31 грудня в церковному календарі вшановують святу преподобну Меланію

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *