Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert
Він став важливою фігурою в історії християнства, оскільки сприяв відновленню релігії після періоду гонінь в Римській імперії. Сильвестр мав величезний вплив на розвиток християнської доктрини та літургії, а також активно впливав на політичні справи.
У цей день заборонено лихословити, сваритися і лаятися. Також не варто займатися хатніми справами, а виносити сміття з дому вважається поганим знаком. Ці заборони мають глибоке коріння в народних традиціях, що поважають спокій і порядок в домі. Віряни намагаються провести цей день у мирі та гармонії.
Народні прикмети, пов’язані з 2 січня, свідчать про зміни погоди. Якщо сорока прилетіла до людських осель, це знак того, що незабаром буде заметіль. Якщо півні рано співають і морозить, можна очікувати відлиги. Вночі, коли місяць з гострими рогами, наступного дня буде вітряно і холодно. Ввечері хмари на небі можуть вказувати на зміну погоди.
В цей день предки також використовували цибулю для ворожіння. Її посипали сіллю і залишали на ніч, щоб на ранок побачити, скільки кілець намокло в цибулині. Кількість цих кілець символізувала кількість дощових місяців у році. Іменини святкують люди, які носять імена Василь, Марк, Петро, Сергій та Уляна. Талісманом людей, народжених 2 січня, є рубін.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що традиції та прикмети 1 січня в Україні допомагають розпочати новий рік із чистою душею.