Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert
У православному календарі 24 лютого відзначають свято, присвячене першому і другому віднайденню чесної глави Іоанна Хрестителя. Вперше реліквію було знайдено в IV столітті в Єрусалимі та повернуто до храму. Друге знайдення відбулося вже у V столітті, коли святиню виявили у Константинополі. Цей день вважався особливим, а тому предки дотримувалися низки традицій та заборон. Вірили, що цей день може бути нещасливим, якщо нехтувати встановленими звичаями та прикметами, які передавалися з покоління в покоління.
На 24 лютого існує кілька категоричних заборон. Господині не бралися за прядіння та в’язання, вважаючи, що це може призвести до труднощів у майбутньому. Особливу увагу приділяли домашнім тваринам: їх не залишали голодними, адже вірили, що це може накликати хвороби на худобу та неврожайний рік. Окремо зазначалося, що різати корову цього дня вважалося вкрай поганою прикметою, яка могла спричинити біду в родині.
У народі цей день був тісно пов’язаний із природними явищами. Якщо гримів грім, то очікували сильного вітру найближчими днями. Поява дроздів свідчила про ранню весну, а довгі бурульки на дахах натякали на те, що зима затримається надовго. Якщо ж у лісі вже розквітали підсніжники, це означало, що холоди більше не повернуться, і природа остаточно пробуджується. Люди уважно стежили за цими знаками, адже від них залежали їхні очікування щодо майбутнього врожаю та погодних умов.
Дітей, народжених цього дня, найчастіше називали Іванами або Іларіонами. Вважалося, що ці імена дарують сильний дух та мудрість. Оберегом для таких людей був хризоберил – камінь, якому приписували здатність лікувати шкірні захворювання та навіть наділяти даром розуміння мови тварин і птахів. Наші предки вірили, що саме ці особливості роблять людину більш гармонійною та пов’язаною з природою.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 23 лютого вшановують святого Полікарпа.