Її професійна діяльність охоплює понад 20 років безперервної роботи у сфері господарського судочинства. Вона поєднує юридичну практику, наукову діяльність, міжнародне співробітництво та соціальні ініціативи, що спрямовані на посилення ролі правосуддя в суспільстві.
Професійна кар’єра та експертність у судовій сфері
Професійна діяльність Марини Барсук розпочалася у 2001 році після отримання диплома спеціаліста права КНУ ім. Т. Шевченка. Ключові етапи її кар’єри:
- 2006 рік — призначення на посаду судді Господарського суду міста Києва;
- 2012 рік — переведення до Київського апеляційного господарського суду;
- 2014 рік — захист кандидатської дисертації щодо соціального забезпечення суддів;
- 2018 рік — призначення суддею Північного апеляційного господарського суду;
- 2019 рік — виконання обов’язків судді-спікера ПАГС.
З 2010 року Марина Барсук працює в направленні наукового дослідження теми соціальної захищеності суддів, як ключового складника незалежної судової гілки влади. Загалом вона є автором або співавтором більше як 30 наукових публікацій з обраного наукового напрямку, господарського права та судового устрою.
Міжнародне співробітництво
Суддя Барсук активно долучається до міжнародних проєктів. Вона є учасницею ініціативи «Судова влада і суспільство в Україні», реалізованої в межах українсько-нідерландського співробітництва за двома напрямками:
- Впровадження Правил організації ефективного судочинства, які оптимізують планування судових процесів і сприяють процесуальній економії.
- Впровадження Принципів комунікації між судами та медіа, що спрямовані на прозору, правову та безпечну подачу інформації, отриманої в судових процесах.
Також суддя виступає за просування концепції оновлення господарського законодавства з орієнтацією на міжнародні стандарти (UNIDROIT, PECL), економічну доцільність і потреби післявоєнної відбудови України.
Громадські ініціативи
Окрім професійної діяльності, Марина Барсук активно долучається до ініціатив соціального спрямування. Її робота в цій сфері містить:
- координацію благодійних проєктів для допомоги військовим, дітям і родинам, що постраждали внаслідок війни;
- організацію заходів для дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
- створення інформаційно-соціальних проєктів, зокрема — про роботу судової системи у воєнний час, жінок-суддів у період війни;
- публічну підтримку інформаційної безпеки та протидії дезінформації щодо судової системи.
Довіра до судової влади формується не лише в залі суду, а й через чесний діалог із суспільством. Сучасна судова діяльність має взаємодіяти з суспільством, наукою та міжнародними партнерами. А суддя має бути активним учасником широких змін у правовому полі та суспільному житті.