Види душових перегородок

Перегородки з загартованого скла — основний складник стильної душової кабіни, яка може органічно поєднуватися як з класичними інтер’єрами, так і з оригінальними дизайнерськими проєктами.

Завдяки різноманіттю таких перегородок підібрати ідеальний варіант можна під будь-який запит:

  • для будинку і квартири; 
  • для роздільного санвузла й об’єднаного;
  • для маленької ванної кімнати й просторої;
  • для одинаків і великих сімей. 

Ідеальна відповідність запиту відбувається завдяки унікальним характеристикам кожного виду. З цієї статті ви дізнаєтеся, які бувають душові перегородки й на що потрібно звернути увагу при виборі, щоб скористатися всіма перевагами по максимуму. 

Види перегородок для душу

Їх можна поділити на категорії за наступними критеріями:

  • типом конструкції;
  • рівнем прозорості.

За типом конструкції:

  • для душової з відкритим входом (walk-in);
  • для душової з дверима;
  • в нішу;
  • на ванну.

За рівнем прозорості:

  • прозорі (стандарт);
  • суперпрозорі (діамант);
  • матові;
  • тоновані.

Кожен критерій заслуговує на окрему увагу.

Типи конструкції

Власники квартир та будинків з мінімалістичним дизайном часто встановлюють в ванній душову з відкритим входом (walk-in). Вона складається з однієї скляної перегородки, встановленої в кутку приміщення. Дверей немає, порогів чи сходинок зазвичай теж, злив води відбувається через облаштований отвір в підлозі. 

Вхід в такий душ вільний і максимально легкий. Це дуже зручно не лише дорослим, а й дітям, людям похилого віку та тим, хто має проблеми рухового апарату.

Зовнішній вигляд в такої кабіни теж чудовий та й обійдеться вона дешевше, ніж душова з дверима. Але значна частина бюджету може піти на облаштування зливу. 

Для цього в підлозі має бути прокладена труба для відведення брудної води в каналізацію. Якщо така душова встановлюється у звичайній квартирі, для проведення всіх комунікацій доведеться підіймати підлогу на висоту труб, що трохи зменшить безбар’єрність відкритого входу.

Душова з дверима — найбільш популярний вид для ванних кімнат різного розміру й типу. Може встановлюватися як на підлогу, так і на піддон. Складники такої конструкції: 2-4 скляні перегородки для душу + двері. 

Двері можуть бути кількох видів:

  • розпашні — на себе та / або від себе;
  • розсувні — як в шафі-купе;
  • складні — так звана “гармошка”.

Перші — найбільш поширений варіант, зручні й довговічні. Другі часто використовуються в умовах обмеженого простору навколо душової, але потрібно вибирати якісну фурнітуру. “Гармошка” ідеальна для маленьких кабін, але термін її служби менший, ніж в перших двох видів, тому великого попиту вона не має.

В будинках, що будуються за індивідуально розробленими проєктами, душ часто облаштовується в спеціальній ніші. Така кабіна складається з двох “глухих” стін та скляного входу — вузької перегородки, що кріпиться до стіни, та дверей. Злив зазвичай облаштовується прямо в підлозі.

Якщо ж місця для окремої кабіни немає, а душова лійка встановлена просто над ванною, на ванну можна встановити скляний екран. Він замінить недовговічну тканинну штору і збереже підлогу сухою. 

Рівень прозорості

Суперпрозорі душові перегородки відрізняються від прозорих тим, що не мають властивого склу зеленого відтінку. Якщо хочеться, щоб душ в інтер’єрі сприймався як легка, невагома конструкція, суперпрозоре скло — ідеальний вибір. 

душові перегородки

Матове й тоноване під бронзу чи графіт скло крім особливої естетики має ще й практичний компонент — приховує постать людини. Актуально для великих сімей, особливо якщо душ і туалет розміщені в одному приміщенні. 

Порада: якщо замовлятимете тоноване скло, переконайтеся, що його відтінок вдало поєднується з інтер’єром вашої ванної кімнати. Бронза рекомендована для санвузлів, оформлених в теплих тонах, графіт — для “холодних” або чорно-білих інтер’єрів. 

Підсумок

При облаштуванні душу з допомогою скляних перегородок варто враховувати площу й планування ванної кімнати, систему сантехнічних комунікацій та фізичні можливості всіх, хто проживає в домі. При виборі рівня прозорості скла враховуються вимоги до приватності, а також розмір і колірна палітра приміщення. 

Душова кабіна з загартованого скла встановлюється на роки або й десятиліття. Приділіть увагу кожній деталі й ваше задоволення від вибору буде тривати впродовж усього терміну її експлуатації. 

Share This Article
Наша інформація - це ключ до розуміння подій
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *