Угорщина запустила маніпулятивне антиєвропейське опитування для громадян щодо міграції та підтримки України

У п’ятницю уряд Угорщини оприлюднив набір запитань для неофіційного опитування, яке він розішле виборцям щодо низки суперечливих питань, серед яких міграція, права ЛГБТК+ і підтримка України, включаючи пропозицію заблокувати подальшу допомогу Європейського Союзу Києву, якщо блок не розморозить кошти для Угорщини
Катерина Ткач 595 Коментувати
Орбан продовжує агресивну антиєвропейську і антиукраїнську риторику. Фото - ukr.net

Як повідомляє «Kreschatic» з посиланням на Washington Post, опитування, яке уряд називає «національними консультаціями», містить 11 запитань і має агресивний тон щодо ЄС, який звинувачується в спробах нав’язати політику Угорщині.

Одне з запитань полягає в тому, чи повинна Угорщина заблокувати план ЄС щодо надання Україні чотирирічного пакету допомоги на 50 мільярдів євро, якщо блок не розморозить мільярдну допомогу Угорщині, яку він відклав через стурбованість тим, що уряд прем’єр-міністра Міністр Віктор Орбан не зміг підтримувати стандарти верховенства права та прав людини.

«Вони просять Угорщину про додаткову підтримку (для України), хоча через це наша країна не отримала коштів ЄС», – йдеться в одному з фрагментів опитування.

«Ми не повинні платити більше, щоб підтримати Україну, поки не отримаємо гроші, які нам винні», — йдеться в одній з можливих відповідей.

Національні консультаційні опитування в Угорщині, які правопопулістський уряд Орбана багато разів проводив після того, як він прийшов до влади в 2010 році, були широко розкритиковані соціологами та опозиційними партіями як інструменти пропаганди, які є маніпулятивними у своїх формулюваннях і дуже наштовхують на бажані відповіді.

Уряд Орбана каже, що опитування зміцнюють його позицію на європейському рівні, демонструючи національний консенсус щодо політичних питань.

Опитування надсилаються поштою кожному угорцю, який має право голосу, але не мають юридичної сили. Зазвичай вони отримують відповіді від менше ніж 20% дорослих угорців, але відповіді відображають до 99% згоди з позицією уряду.

В одному із запитань, опублікованому в п’ятницю, говориться, що ЄС «хоче створити в Угорщині гетто для мігрантів» і запитує, чи вважають респонденти, що Угорщина повинна «прийняти міграційні плани Брюсселя» або запобігти створенню гетто для мігрантів.

В іншому стверджується, що ЄС хоче, щоб Угорщина скасувала спірний закон, який забороняє доступність ЛГБТК+ контенту для неповнолітніх і попереджає про «агресивну ЛГБТК пропаганду», націлену на дітей.

Опитування містить інші запитання про Україну, зокрема пропозицію ЄС припинити військову допомогу Києву та протидію переговорам про те, щоб Україна врешті стала членом ЄС.

Уряд Угорщини відмовився постачати Україні зброю після того, як Росія почала вторгнення в лютому 2022 року, і виступає проти санкцій ЄС проти Москви за її агресію.

Під час останніх національних консультацій, які завершилися в січні, уряд заявив, що 97% угорців виступають проти санкцій проти Росії, хоча менше 1,4 мільйона людей відповіли на опитування в країні з 9,7 мільйонами населення.

На питання можна відповідати до 10 січня 2024 року, але раніше уряд подовжував такі терміни, щоб збільшити кількість учасників.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як Орбан може вплинути на допомогу Україні і чого чекати від саміту ЄС

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *