Війна в Ізраїлі: початок перемир`я перенесено, Папа Римський порівняв Ізраїль з ХАМАС, заява Нетаньяху

Офіційні особи Ізраїлю та США заявили, що угода про припинення вогню та угоду про заручників набуде чинності не раніше п’ятниці

Катерина Ткач
Фотографії заручників, утримуваних терористами ХАМАС у Газі, висять біля магазину в Єрусалимі. Фото - timesofisrael.com

Як повідомляє «Kreschatic», у заяві, опублікованій у середу ввечері, радник Беньяміна Нетаньяху з національної безпеки Цахі Ханегбі заявив, що переговори щодо угоди тривають і що звільнення заручників «розпочнеться згідно з початковою угодою між сторонами, і не раніше п’ятниці».

Кілька ЗМІ пізніше цитували анонімних ізраїльських офіційних осіб, які заявили, що припинення бойових дій також не почнеться в четвер, як багато хто очікував.

Ізраїльська громадська телекомпанія Kan з посиланням на невідомого ізраїльського чиновника повідомила про 24-годинну затримку, оскільки угода не була підписана ХАМАСом і посередником Катаром. Чиновник сказав, що вони оптимістично налаштовані на виконання угоди після її підписання.

Прес-секретар Білого дому Адрієнн Уотсон заявила, що остаточні логістичні деталі звільнення заручників опрацьовуються. «Це йде по плану, і ми сподіваємося, що реалізація почнеться в п’ятницю вранці», — сказав Вотсон.

Згідно з угодою, ХАМАС звільнить щонайменше 50 із понад 240 заручників, переважно ізраїльтян, яких вони захопили 7 жовтня. У свою чергу Ізраїль звільнить щонайменше 150 палестинських ув’язнених і дозволить доставити до Гази до 300 вантажівок гуманітарної допомоги після більш ніж шести тижнів бомбардувань, важких боїв і руйнівної блокади палива, їжі, медикаментів та інших предметів першої необхідності.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху попередив, що “війна триває”, незважаючи на угоду про тимчасове припинення вогню та звільнення деяких заручників. На брифінгу в середу він також сказав, що частина угоди з ХАМАС передбачає, що представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) буде дозволено відвідати заручників, які залишаються в Газі після повернення деяких з них. Раніше в середу МКЧХ заявив, що йому «не було відомо про будь-яку угоду… щодо візитів МКЧХ до заручників».

Глава дитячого агентства ООН (ЮНІСЕФ) назвала сектор Газа “найнебезпечнішим місцем у світі для дитини” і заявив, що тимчасової угоди про припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС “далеко недостатньо”. Кетрін Рассел, виступаючи в Раді безпеки ООН у середу, також заявила, що «всі діти на території» зіткнулися з «тем, що незабаром може стати катастрофічною кризою харчування».

Ліванський рух Хезболла, який підтримується Іраном, офіційно підтвердив, що п’ятеро його бійців, у тому числі син високопоставленого законодавця, були вбиті під час зіткнень на ізраїльсько-ліванському кордоні, повідомляє AFP.

Збройні сили Ізраїлю заявили, що перехопили крилату ракету поблизу південного портового міста Ейлат. Ейлат знаходиться на півдні Ізраїлю на північному краю Червоного моря, і раніше під час конфлікту піддавався обстрілу з дальньої дистанції як із Сектора Гази, так і з боку єменських сил хуситів.

Міністри закордонних справ арабських і мусульманських країн заявили під час візиту до Лондона в середу, що перед західними державами в Раді Безпеки ООН стоїть вибір: або вимагати від Ізраїлю зняти контроль над гуманітарною допомогою в Газу, або стати співучасником ізраїльських військових злочинів і колективного покарання.

Папа Римський Франциск зіткнувся з критикою за нібито порівняння Ізраїлю та ХАМАС. Як повідомляється, під час загальної аудієнції після зустрічі з ізраїльською та палестинською делегаціями у Ватикані Папа зауважив: «Вони так сильно страждають, я чув, як вони обоє страждають». Він продовжив: «Це роблять війни, але тут ми вийшли за межі війни: це не війна, це тероризм».

Читайте також: Війна в Ізраїлі: досягнуто угоди про звільнення заручників в обмін на припинення вогню, США атакували територію Іраку

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Leave a comment