Ми не підтримуємо незалежність
– сказав Байден журналістам у суботу, покидаючи Білий дім.
Як повідомляє «Kreschatic» з посиланням на Bloomberg, коментар президента, схоже, мав на меті зняти занепокоєння в Китаї, який сподівався, що нинішній віце-президент Тайваню Лай Чін Те не буде обраний президентом. Результати показали, що Лай, який підтримував тісні зв’язки зі США, переміг Хоу Юй з опозиційного Гоміньдану. Хоу пообіцяв розширити торгівлю та дипломатію з Китаєм.
Китай давно стверджує, що острів Тайвань є його територією, а президент Сі Цзіньпін виступав за об’єднання та відмовлявся виключати військове втручання.
США традиційно дотримуються політики стратегічної неоднозначності, коли вони визнають історичні претензії Китаю на суверенітет над Тайванем і підтримують лише неофіційні відносини з Тайбеєм, обіцяючи допомогу в обороні. Тим не менш, заяви Байдена про те, що США втрутяться військовим шляхом, якщо Китай вторгнеться, зіпсували відносини між Вашингтоном і Пекіном.
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що вибори свідчать про силу «надійної демократичної системи» Тайваню та повторив, що США «віддані підтримці миру та стабільності між протокою, а також мирному вирішенню розбіжностей без примусу та тиску».
США працюватимуть з Лаєм і всіма лідерами партій на Тайвані «для розвитку наших давніх неофіційних відносин» відповідно до політики одного Китаю США, сказав він у заяві.
У неділю в Міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що подали дипломатичну скаргу до США. Вашингтон повинен «припинити посилати будь-які неправильні сигнали сепаратистським силам Тайваню», заявили в міністерстві.
Спікер Палати представників Майк Джонсон попросить делегацію законодавців Палати поїхати до Тайбею після інавгурації Лая в травні, повідомив він у дописі на X.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що на Тайвані обрали нового президента